Královéhradeckého nováčka čeká přetěžká šichta, představí se totiž na palubovce úřadujícího vicemistra z Opavy. O tom, kdo je jasným favoritem zápasu, netřeba polemizovat.

Sobota, 18.00: BK Opava - Královští sokoli Hradec Králové.

Na výlet ne. Tíha tří porážek v řadě hradeckého nováčka před cestou do Opavy nestresuje, hledí dopředu. „Jinak to ani nejde. Start se nám sice nepovedl podle představ, ale musíme s tím pracovat. Snažíme se udržet svěží náladu,“ nepropadá panice trenér Lubomír Peterka.

Královští Sokoli nemají na palubovce vicemistra co ztratit. Roli outsidera však zásadně odmítají. „Po Pardubicích nás čeká další český špičkový tým. Zkusíme překvapit. Na zápas jsme se snažili v maximální míře připravit. Je potřeba zvládnout především první čtvrtinu, aby bylo v dalším průběhu o co hrát.“ Peterka ví, o čem mluví. V Pardubicích jeho svěřenci tuhle část utkání vůbec nezvládli, prohráli ji vysoko 41:18!

Slezané jsou v bouřlivém domácím prostředí rovněž proslulí skvělými nástupy. Na výhry s Kolínem, respektive s Ústím nad Labem zadělali rovněž v úvodu zápasu. „Hrají dlouho spolu, jsou na sebe zvyklí. V týmu mají skvělé střelce. Nesmíme si dovolit zbytečné ztráty,“ podotýká královéhradecký kouč.