V samém závěru mocně dotahovali, Bryce Canda mohl dokonce poslat zápas do prodloužení, jenže jeho trojkový pokus obroučkou nepropadl.

Sokoli toužili Pražanům vrátit nešťastnou porážku z domácí palubovky, kdy měli soka pár minut před koncem na talíři. Jenže i tentokrát nepochodili. Vinu ale musí hledat pouze sami v sobě. V rozhodujících chvílích středečního utkání nechali Pražany zbytečně odskočit střelami z dálky, a ti svůj náskok i se štěstím uhájili.

USK Praha - Královští sokoli Hradec Králové 88:87 (16:21, 45:40, 68:61). Body: Vukosavljevič 22, Appleby 18, Sehnal 16, Mareš 14, Whack 7, Macháč 4, Fait 3, Tůma a Petružela po 2 – Sedmák 18, Lošonský 17, Canda 16, Rikalo 13, Hampl 9, Andres 6, O. Peterka 4, Kolář 4. Rozhodčí: Vyklický, Nejezchleb, Scholze. Trestné hody: 11/10 – 16/12. Trojky: 8:11. Nejlepší hráč: Raheem Appleby (USK Praha).

Michal Schlegel.
Hačecký končí, tým posílí Schlegel

Kooperativa NBL - další výsledky 13. kola: Pardubice – Ústí nad Labem 82:67, Děčín – Svitavy 77:79, Kolín – Ostrava 101:65.

1. Nymburk 12 12 0 1155:889 100
2. Svitavy 13 9 4 1073:1005 69.2
3. Pardubice 12 8 4 1078:921 66.7
4. Děčín 13 8 5 1092:1046 61.5
5. Opava 13 7 6 1073:1080 53.8
6. Ústí n. Labem 13 7 6 1032:1040 53.8
7. Olomoucko 12 6 6 1021:1025 50.0
8. USK Praha 13 6 7 971:1014 46.2