Za normálních okolností by mu stoupal adrenalin každým dnem. Blížilo by se květnové mistrovství Evropy, tedy závod, kde se měla rozdělovat poslední kvalifikační místa na olympijské hry v Tokiu. Tomáš Nýdrle (nar. 10. října 1988), který jako první Čech vybojoval individuální titul mistra světa v disciplíně skeet, se na tuhle akci pečlivě připravoval. Šampionát byl však kvůli epidemii koronaviru zrušen, olympiáda o rok posunuta. ,,Vzhledem k situaci a opatření je dobře, že to takhle rozhodli. Nikdo teď sice neví, jakým způsobem bude probíhat ,,donominace“, ale zdraví je přednější. Nezbývá než dál trénovat a čekat, co ukáže čas,“ má jasno nejúspěšnější sportovec Hradce Králové za rok 2019.

Stejně jako ostatní profesionálové je i on momentálně odkázán na trénování v provizorních domácích podmínkách. ,,Hlavně posiluju. Pomáhá mi v tom i práce na baráku.“ Jednu výhodu ale Nýdrle přeci jen má. Jeho koníčkem je myslivost. Libovolně tak může s flintou vyrážet do lesa. Místo asfaltových terčů míří na škodnou. ,,Jelikož jsme teď ,,páni svého času“ a ráno nás nečekají žádné povinnosti, využívám situace a skoro každý den jsem v lese. Na čekanou chodím z večera a občas se to protáhne třeba i do půlnoci. Hlavně lovíme lišky a divoká prasata.“

Loňská sezona byla pro brokaře Dukly Hradec Králové výjimečná. Kromě světového titulu získal i zlato v týmové soutěži na mistrovství Evropy a individuální stříbro z Evropských her. Účastnické místo v Tokiu mu však paradoxně unikalo. ,,Na Evropských hrách se bralo za první místo, já byl druhý. Na mistrovství světa zase žádné vypsané nebylo. Trochu smůla,“ vysvětluje.

,,Doufám, že se brzy vrátíme k normální tréninkové činnosti. Přípravu jsem začal v lednu na Kypru, vyšly mi i první závody. Teď je to sice pryč, ale každá zkušenost se hodí. O Tokio se za rok určitě poperu. Budu makat,“ slibuje.