Vsadili především na odchovance, jediným mimohradeckým hokejistou byl záložník Vrána z Brna, který ve městě pod Bílou věží hostuje. Po šestnácti zápasech skončili slávisté na šestém místě.

Zkušený kouč „sešívaných" Ladislav Smetana hodnotí právě skončenou sezonu reálně.

„To, že jsme se neprobojovali do play off, mě pochopitelně mrzí. I když jsem u týmu ještě nebyl, tak si myslím, že o našem osudu se rozhodlo už na podzim. Tehdy mužstvo několikrát zbytečně remizovalo a právě tyto ztracené body nám pak chyběly. Na jaře naše šance na play off žila, ale podle mě byla spíše v oblasti teorie. Po domácích porážkách s Rakovníkem a Presidentem bylo definitivně po nadějích," konstatoval trenér.

Hradečtí doplatili v jarní části na nepřízeň sudích, a především na velkou marodku.

„S něčím podobným jsem se jako trenér doposud nesetkal. Pokud bychom hráli na jaře v nejsilnější sestavě, tak věřím, že by dopadlo všechno jinak a do elitní čtyřky bychom se probojovali. Takhle jsem musel téměř v každém zápase lepit sestavu a to bylo znát. V posledním utkání v Liticích chyběli kvůli zdravotním problémům čtyři hráči základní sestavy. Po dlouhodobém zranění se v průběhu jara do týmu vrátil Ellinger, ale chyběla mu fyzička, což se na jeho výkonu muselo projevit. K rozhodčím se raději vyjadřovat nebudu. V některých zápasech na nás měli přísnější metr, ale s tím nic nenadělám. Znovu říkám, že pokud bychom byli v plné síle, věřím, že bychom zápasy s Presidentem a Liticemi dotáhli do vítězného konce a tím si zahráli o medaile," řekl otevřeně první muž lavičky Slavie Hradec Králové.

Přípravu na novou sezonu začínají slávisté v polovině června. Možná se to někomu bude zdát příliš brzy, ale nedá se nic dělat.

„Jsme amatéři, pozemák děláme zadarmo a po zaměstnání. Je mi jasné, že v červenci budou mít kluci dovolenou, takže tréninky neabsolvujeme kompletní. Z tohoto důvodu začne příprava už v červnu," nastínil Smetana.

„Hlavní důraz bude kladen na fyzičku. Běhat budeme v okolí Biřičky a zahrajeme si doplňkové sporty. Ve dnech 16. až 19. srpna absolvujeme soustředění na Pomezních boudách a potom se už budeme připravovat na umělé trávě Všesportovního stadionu. Do zahájení extraligových bojů bych rád sehrál několik přípravných zápasů, ale uvidíme, jak to dopadne," dodal kouč.

Slávisté by do nové sezony svůj kádr rádi posílili, i když v dnešní době to není jednoduché.

„Už nyní je téměř jisté, že u nás bude hostovat Vrána z Brna. Dále jednáme o příchodu jednoho až dvou hráčů z Bolevce. Myslím, že by nám pomohli a navíc by se zvýšila konkurence v kádru. Dále se do přípravy zapojí talentovaní dorostenci, kteří mají perspektivu. A jestliže budou mít snahu a chuť se nadále zlepšovat, mohou to dotáhnout daleko. Pokud je mi známo, ze současného kádru by nikdo neměl odejít. A co se týká mě, na lavičce extraligového celku budu společně s asistentem Radanem Stránským i v následující sezoně," uzavřel trenér hradeckých pozemkářů Ladislav Smetana.   (js)