Ve středu jste zakončily nadstavbu ŽBL prohrou s Imosem Brno, jak duel hodnotíte?
S naším vystoupením jsem spokojená, podařilo se nám odehrát dobré utkání. Nechyběl nám pohyb, holky měly dobré nasazení. Jediné, co nám chybělo, byl odpovídající výkon hráček na pozici pět, což asi zápas rozhodlo.

Michaela Stará, křídelní hráčka „lvic": „Do play off vstupujeme s maximální odhodlaností a touhou obhájit bronz. Věříme v sílu týmu i v trochu potřebného štěstí. Odhodlaně tomu půjdeme naproti. Zveme všechny fanoušky. Věříme, že společně dojdeme k našemu cíli."

Bylo těžké udržet koncentraci hráček, když v sobotu začíná play off?
S tímhle jsme neměly žádný problém. Řekly jsme si jasně, že k utkání přistoupíme jako ke každému jinému. Říkala jsem holkám, že si mohou zahrát v klidu, ale nesmí nic ubrat z nasazení. Podařilo se nám obojí a bylo z toho z naší strany dobré utkání.

Jak se vy osobně těšíte na vyřazovací boje?
Já se hlavně těším na atmosféru těch zápasů. Teď moc fanoušků nechodilo, ale se začátkem play off si snad cestu do haly najdou a vytvoří nám zase atmosféru, ve které se nám hraje výborně. Podporu fanoušků potřebujeme.

Program čtvrtfinále
1. záp.: HK – VŠ (so 29. 3. – 16)
2. z.: VŠ  – HK (út 1. 4. – 19.00)
3. z.: HK – VŠ (čt 3. 4. – 18.30)
Př. 4. z.: VŠ – HK (5. 4. – 14.30)
Př. 5. z.: HK – VŠ (8. 4. – 18.30)

Vstupné na domácí duely je 70 korun, zlevněné 30 korun.

Co říct na adresu vašeho čtvrtfinálového soupeře VŠ Praha?
Je to tým bez výrazných individualit. Jedinou výjimkou je Petra Reisingerová, která však už svoji výbornou kariéru tak nějak zakončuje. Síla VŠ je jednoznačně v kompaktnosti a v trenérském vedení týmu. Příliš se jim nepodařila druhá část sezony, ale mohlo to mít nějaké důvody, o kterých nevíme. Jasné je to, že je citelně poznamenala ztráta Američanky Traceyové, která sice po Vánocích přiletěla zpět do ČR, ale nebyla vpuštěna z letiště a musela se vrátit. Ta jim pod košem strašně chybí.

V sezoně váš tým dokázal VŠ čtyřikrát porazit. Je tedy psychická výhoda na vaší straně?
Můžeme se na to podívat z tohoto pohledu a cítit to jako výhodu, ale na druhou stranu VŠ nemají v této sérii co ztratit. Z mého pohledu mají Pražanky problémy s vyrovnaností svých výkonů, ale zase dokáží překvapit. Když se jim daří, tak najednou v zápase vyrostou jejich dobré tříbodové střelkyně, jako tomu bylo v neděli na Slavii. Tam vyhrály hráčky VŠ první čtvrtinu 25:5 a vše se jim dařilo.

Trenér soupeřek Petr Treml se nechal slyšet, že Hradec je v sérii favoritem. Přijímáte tu roli?
Trenérovi Tremlovi asi nic jiného nezbývalo, než toto říct (směje se). Oba víme, jak na tom naše týmy jsou. Bylo by z naší strany alibistické zříkat se role favorita, přijímáme ji. Věřím našemu týmu. Jsem přesvědčená, že si s VŠ poradíme a postoupíme.   (lun)