Patrik Kincl, osmadvacetiletý borec z Hradce Králové, k tomu přispívá. Zaprvé umí, zadruhé je nepřehlédnutelnou mediální osobností. Glosuje, špičkuje soupeře, provokuje, baví se. „Je to hodně nadsázka,“ upozorní s úsměvem.

Hru slov spustil i před večerem v pardubické hokejové aréně, kde se koná turnaj organizace XFN. Začíná se v sobotu v 19 hodin.

Dřív jste takový nebyl. Co se změnilo?
Nějak jsem k tomu čuchnul, ochutnal jsem to. Dělám si srandu. Občas udělám zjevnej vtip a někdo ho nepochopí. Většinou je to Slovák. (směje se)

Přesně tak. Pustil jste se do Slováka Gábora Borárose, hvězdu tamní MMA reality show. Proč vlastně?
Je to původem Maďar, vytáhli ho do reality show, udělali z něj Slováka. Porazil pár dobrejch českejch kluků, ale proti mně je nýmand. Proto jsem ho vyzval.

A také obvinil z dopingu.
Jsem si stoprocentně jistý. Mám s bojovými sporty zkušenosti přes deset let a vím, jak kluci, kteří dopují, vypadají. A tohle je jeho případ. Já jsem se rozhodl o dopingu přestat mlčet. V životě jsem nedopoval. Proč bych to neřekl? Lidi to sledují. Už se jim nelíbí, že někdo dopuje. To je dobře.

Boráros výzvu nepřijal. Proto jste vyzval jeho přemožitele Francouze Mohameda Sayaha. Porazíte ho v sobotu v Pardubicích?
Sayah Borárose porazil, na tom chci ukázat ten rozdíl. Musím ho přejet. Je to bývalý judista, olympijský reprezentant, má nepříjemný styl. Musím ho přeboxovat. Kdykoli přijde ke mně, tak bomba a nazdar.

Je výhoda, že večer pořádá vaše organizace? O rozhodnutí sudích v MMA či boxu se už toho řeklo hodně.
Už se to dlouhodobě řeší. Vznikla platforma nezávislých rozhodčích. Takoví budou i v Pardubicích.

I to se změnilo v MMA. Před pár lety jste se prali po sklepech. Proč je to dnes jiné?
Teď jsme v předsíni. (usměje se) Je to pecka, budeme mít večer v pardubické aréně, přijde patnáct set lidí. Dřív to lidi měli jen za brutální sport, ale postupně se toho chopily televize a jdeme nahoru.

Vy osobně už jste klasický profesionál?
Peru se s profíkama. Člověk musí snížit standard, není to o drahejch restauracích. Trénink, tělocvična - a nějaký melouch…

Soupeř mu bude chtít utrhnout hlavu. Ale já ho přejedu…

Pardubice - Už jednou se spolu pobili. Tehdy vyhrál David Dvořák, bojovník MMA z Hradce Králové, nad slovenským sokem Miroslavem Kubáněm - a vlastně ani nechtěl.

V sobotu večer v Pardubicích proto přijde další souboj elitních borců ve váze do 57 kilogramů. „Chci potvrdit, že jsem česká jednička,“ netají Dvořák, mimochodem bývalý šachista. „A já rozhodně vyhraju,“ pronese.

To už se mu s Kubáněm povedlo. Stalo se to před rokem a půl v Bánské Bystrici. „Byl katnutej,“ pomůže si český fighter hantýrkou. Zkrátka protivníkovi kolenem roztrhl hlavu a jemu tekla krev.

Rozhodčí proto zápas zastavili a Dvořáka vyhlásili vítězem. „Ani jeden jsme nechtěli končit,“ těší se na pokračování.

Kubáň by mu měl vyhovovat. Je to statičtější borec, než je sám Dvořák. „Hází plaváky,“ vysvětlí Čech. O co jde? „To jsou údery, kterými mi chce utrhnout hlavu,“ vysvětlí nevzrušeně. „Ale já bych ho měl přejet ve všech směrech.“

Těší se na úspěch i na fakt, že bude bojovat skoro doma, v Pardubicích. Při zápase ale atmosféru nevnímá. „Vlezu tam a mám vypnuto,“ prozradí. Po něm to bude jiné. „Budou tam táta s mámou. Známí. Po zápase, když se dělají společné fotky v kleci, tak to je paráda,“ usměje se.

Rozhodně se plánuje fotit jako vítěz.