V letošním roce se podruhé závodilo také o celkové vítězství školy a putovní pohár! Ten získala ZŠ Štefcova za celkově nejlepší výsledky získané průřezem všech tříd.

Sportovní akci doprovázelo krásné počasí, pohodová atmosféra a organizátoři si pro děti připravili zcela profesionální podmínky, a tak se Dětský triatlon rovnal regulérnímu triatlonovému závodu.

Vzhledem k tomu, že se vyhlašovali vždy první tři nejlepší závodníci z každé třídy i pohlaví, na stupně vítězů vystoupali zástupci mnoha škol. Kompletní výsledky na https://irontime.cz /vysledky1498/.

Odpoledne mladé závodníky vystřídali zkušení matadoři, ale i triatlonoví nováčci. Konal se totiž Triatlon pro všechny, který na příznivými vzdálenostmi 300 m plavání, 9 km na kole a 3 km běhu v Hradeckých lesích nabídl kvalitní závod jak pro profesionály, tak i pro začínající triatonisty. Zastoupeny byly všechny věkové kategorie a celkovým počtem 61 závodníků se zapsal tento ročník do historie nejvyšší návštěvností. Nejrychlejší muž Michal Bursík se vypořádal se závodem v čase 37:50,89, na celkově 2. a 3. místě se umístili dorostenci Jan Günther a Martin Mrňávek. Nejrychlejší ženou se stala Michaela Chmelařová s časem 43:06,47.

Dětský triatlon i Triatlon pro všechny připravili pro závodníky současní úspěšní triatlonisté Jan Volár (úřadující mistr ČR v olympijském triatlonu) a ředitel závodu Lukáš Netík (vicemistr ČR v ČP v terénním triatlonu).

Více informací najdete na www.skolnitriatlon.cz.   (kn)