Vstup do turnaje hladce zvládl Tomáš Berdych. Sedmý nasazený si poradil s potomkem českých rodičů Vaskem Pospisilem a Kanaďana porazil 6:3, 6:2 a 6:1. Jiří Veselý zdolal Američana Rajeeva Rama 6:4, 6:4, 6:7 a 6:0.

Denisa Allertová postoupila poté, co jí za stavu 7:5, 3:6 a 0:2 vzdala Japonka Kurumi Naraová a i při šesté účasti na grandslamu si zahraje druhé kolo. Jako loni se v 1. kole bohužel rozloučila královéhradecká rodačka Kateřina Siniaková. Hráčka z kvalifikace podlehla turnajové dvanáctce Carle Suárezové ze Španělska 2:6, 6:4 a 2:6.

Kvalifikant Štěpánek začal zápas s Murraym v pondělí a vyhrál první dva sety shodně 6:3. Ve třetím vypadl z rytmu a schytal „kanára" a ve čtvrtém byl zápas za stavu 2:4 pro šero přerušen. V dohrávce už Štěpánek čtvrtý set nezachránil, ale v pátém dlouho držel favorita i častými kraťasy v napětí. Za stavu 5:4 byl při shodě dva míče od výhry, ale pak přišel o servis a utkání po třech a tři čtvrtě hodinách ztratil.

Berdych měl zápas s Pospisilem, s kterým dva předešlé vzájemné duely prohrál, od začátku pod kontrolou. Sice v utkání dvakrát prohrál servis, ale soupeři vzal podání osmkrát a k postupu si pomohl šesti esy a 27 vítěznými údery.

Turnaj už přišel o jednu z favoritek. Vítězka lednového Australian Open a v Paříži třetí nasazená Angelique Kerberová z Německa prohrála v 1. kole s rozjetou Nizozemkou Kiki Bertensovou po setech 2:6, 6:3 a 3:6.

Bertensová, jíž v žebříčku WTA patří aktuálně 58. místo, potvrdila výbornou formu na antuce a navázala na zisk titulu z Norimberku. V Německu minulý týden vybojovala druhou trofej v kariéře.