Ženská basketbalová liga

Šlágrem 8. kola Ženské basketbalové ligy je bezesporu derby v Trutnově, kam dnes dorazí hradecké „lvice“. Favoritem utkání je domácí Kara. Pardubice zamíří na palubovku VŠE Praha.

Sobota 17.30: Kara Trutnov (4. místo, 12 bodů) – Sokol Hradec Králové (10. místo, 9 bodů).

Trutnov jde do východočeského derby v roli favorita a po úspěšném startu do soutěže domácí neskrývají své ambice. „Chceme samozřejmě před našimi skvělými příznivci vyhrát. Po celou sezonu bude naší snahou na vlastní palubovce body neztrácet a duel s Hradcem není výjimkou. Čeká nás rychlé, agresivní utkání. Hosté praktikují jednoduchý basket a důležité bude zvládat souboje jeden na jednoho v podkošovém prostoru,“ prozradil předzápasové myšlenky domácí kouč Martin Petrovický.

Hradecké „lvice“ hodlají favorita překvapit. „Přiznávám, že naše šance jsou trochu omezené, každopádně se budeme snažit soupeře překvapit a vybojovat co nejlepší výsledek. Záleží na tom, jak se bude utkání vyvíjet. Pokud udržíme začátek, můžeme být úspěšné,“ uvedla hradecká trenérka Romana Ptáčková.

Minulá domácí porážka s VŠE Praha (52:56) prý její kolektiv nepoznamenala.

„Myslím si, že je to naopak. Po psychické stránce nás to nakoplo. Hráčky jsou odhodlané zabrat ještě více než předtím,“ dodala Ptáčková.

Sobota 18.00: BLK VŠE Praha (8. místo, 10 bodů) – BK Pliska Studánka Pardubice (12. místo, 7 bodů).

Studánka se pokusí o první výhru na půdě nováčka. Ten jí ale poslal důrazné varování. Před týdnem totiž zvítězil na půdě Hradce Králové. „Toto utkání je pro nás prvním klíčovým. Dá se říci, že už dlouho se na něj připravujeme. Pokud se chceme úspěšně měřit alespoň s nováčky, měli bychom v podobných zápasech vyhrávat,“ říká pardubický kouč Roman Chocholouš.