Basketbalistky trutnovské Kary nevyužily domácí výhody k tomu, aby získaly bronzové medaile. Poté, co v úterý drtivě zvítězily na palubovce rivala z Hradce o 36 bodů (72:36), se v pátek musely doma smířit s těsnou prohrou po prodloužení. Stav série je tak vyrovnaný 1:1 a rozhodne třetí duel, který se hraje v úterý od 18.30 hodin v hradecké hale na Eliščině nábřeží.

2. zápas: BK Kara Trutnov – Sokol ZVU Strojírny Hradec Králové 48:49 po prodl.

„Utkání se neslo v dost tvrdé režii obran, což je vidět i na výsledku. Rozhodčí připustili tvrdší hru, ale my jsme se s tím nedokázali vypořádat, což ovlivnilo náš výkon," smutnil po pátečním utkání trutnovský kouč Jozef Rešetár.

Těžko byste v publiku mezi 1034 (!) diváky hledali jediného, který by po prvním poločase vsadil na výhru Hradce. Hostující tým za celých 20 minut dosáhl pouze 11 bodů! Katastrofa.

Přesto „lvice" byly jen o fous produktivnějším soupeřkám stále na dohled a v závěrečné čtvrtině toho využily k dotažení ztráty. Zápas dovedly do prodloužení a v něm nakonec byly šťastnějším kolektivem. Po výsledku 48:49 se o držitelkách medaile rozhodně v úterý večer.

„Myslela jsem si, že nejde hrát hůře než v prvním poločase v Hradci, ale tentokrát to bylo ještě horší. V lize jsem tohle nezažila. Nechápu, kam se poděla forma hráček," kroutila hlavou hradecká trenérka Romana Ptáčková nad úvodní dvacetiminutovkou. „Jsem ráda, že nás to však nepoložilo, zvedly jsme se a nějakým zázrakem to otočily," dodala.