Bojovně nažhavená výprava trutnovských hráček a jejich fanoušků jede dnes do Mladé Boleslavi usilovat o zisk jedenácté ligové medaile v historii klubu. Hradecké lvice čeká druhé utkání v sérii o sedmé místo.

SO 18.30: Slovanka Mladá Boleslav – Kara Trutnov.

Východočešky vedou v sérii o třetí místo v ŽBL po středeční výhře 1:0 na zápasy a k medailovému úspěchu jim stačí jedno vítězství. „Slovanka je v domácím prostředí vždy nebezpečným soupeřem a určitě to pro nás nebude nijak jednoduché utkání. Přesto všich〜ni uděláme maximum pro úspěch,“ prohlásil před utkáním kouč Kary Trutnov Martin Petrovický. Jeho družstvo v mladoboleslavské hale v letošní sezoně dvakrát prohrálo a jednou zvítězilo.

„Určitě si jedeme pro medaili, i když Slovanka to určitě nevzdá,“ sdělila trutnovská křídelní basketbalistka Kateřina Hindráková. „Uvidíme, jak na tom bude Darča,“ zmínila se o nejasné situaci kolem startu kapitánky Mišurové. Slovenská vůdkyně si v poslední minutě prvního zápasu poranila kotník. „Snad to půjde. I když vím, že to bude přes bolest,“ je odhodlána autorka šestadvaceti středečních bodů dnes v Mladé Boleslavi nastoupit.

A tak utkání zřejmě opět bude soubojem dvou desítek, kterou na straně Slovanky nosí na dresu Hana Nezdařilová. „Pokusíme se udělat pro to všechno, abychom se do Trutnova ještě vrátili,“ řekla. V případě, že by dnes její tým vyhrál, rozhodoval by o držitelkách bronzových medailí středeční duel v Trutnově.

SO 17.00: BK Strakonice – Sokol Hradec Králové.

Lvice udělaly ve středu razantní krok k sedmé příčce. Soupeře porazily po skvělém nástupu do druhé poloviny utkání rozdílem sedmnácti bodů 78:61. „Byl znát především rozdíl v kondici. Velmi dobře jsme bránili i stříleli,“ konstatoval zpětně hradecký kouč Miroslav Volejník. Do Strakonic míří jeho tým sérii ukončit. „Všichni se už na konec sezony těšíme. Rozhodující třetí zápas už hrát nechceme. I proto věřím, že se holky vydají ze všech sil a utkání zvládnou.“

V prvním vzájemném duelu činila hradeckému celku potíže pouze Darina Johnová, autorka 26 bodů. „Zbytečně jsme ji nechali na začátku rozstřílet. Další dvě opory, Reisingerovou a Uhrovou, jsme však ubránili velmi dobře. Snad se nám to povede i tentokrát,“ doufá Volejník.

(bog, bk, kp)