Bookmakeři by si mnuli ruce. Live kurzy by létaly nahoru dolů. Sázkaři by nevěřícně ukrývali hlavy v dlaních. Královští sokoli, coby nováček, vedli krátce po přestávce 51:45. O chvíli později už svítil na ukazateli skóre stav 51:61! Ano. Tuři zaznamenali během necelých pěti minut 16 bodů v řadě!

Stejně jako věrní fanoušci, věděl i domácí kouč Lubomír Peterka, že z direktu se jeho tým jen těžko vzpamatuje. ,,Tenhle výpadek mrzí. Soupeře jsme trápili poměrně dlouho. Vedeme o šest bodů a začneme hrát v útoku hrozně individuálně. Ke všemu se přestalo dařit v obraně. Puršl nás zlobil na doskoku, přišly jejich opakované střely a rázem nám utekli,“ povzdechl si kouč Sokolů. ,,Takhle silný tým, který má i výbornou lavičku, si pak vedení ohlídá,“ doplnil.

Jeho protějšek Lubomír Růžička měl o poznání lepší náladu. ,,Vyšel nám plán B. Nejprve jsem zamýšlel snížit sestavu, ale poté, co šel Hradec zkraje druhé půle do vedení, jsme naopak upřednostnili větší hráčskou rotaci. Najednou jsme na tom byli jasně lépe fyzicky. To rozhodlo.“ Svitavy od 23. minuty zcela ovládly palubovku a hlavně území pod košem. ,,Byli jsme víc na míči. Svým způsobem jsme soupeře odřízli. Ke všemu na doskoku úřadoval Šimon Puršl, který tak jasně ukázal, proč je v širším kádru reprezentace,“ poukázal na nejlepšího hráče zápasu Lubomír Růžička.

Body Sedmáka nestačily

Skoro již tradičně byl nejlepším střelcem Sokolů. Peter Sedmák nasázel do svitavského koše 24 bodů. Smutek z prohry však jasně převažoval. ,,Soupeř v klíčové pasáži lépe doskakoval. Nám se nedařily signály. Měli jsme tam dlouhý střelecký výpadek, a to rozhodlo,“ měl jasno. Skepsi po deváté prohře však nepropadá. ,,Pořád si to sedá. Musíme si více věřit a být i agresivnější. Když chceme, umíme si v obraně pomoci. To ale musí fungovat po celý zápas. Všechno se ještě může otočit. Hráli jsme teď skoro pořád venku, brzy přijde série utkání doma a tu je potřeba zvládnout.“

Puršl klíčovou postavou

Klíčovým mužem Turů se stal ve druhém poločase jedenadvacetiletý Šimon Puršl. Přesně střílel, výborně doskakoval. ,,Snažili jsme se zápas nepodcenit. V první půli to ještě nebylo ono, ve druhé už nastalo rapidní zlepšení. Hráli jsme hlavně pořád koncentrovaně.“ Hradec je stále bez vítězství poslední, Puršl jej však za outsidera nejvyšší soutěže nepovažuje. ,,Měli těžký los. Brzy přijde čas, kdy nějaká vítězství posbírají. Kvalitu tam mají,“ poznamenal na adresu Sokolů talentovaný pivot.