Extraligové pozemní hokejistky Slavie Hradec ani napodruhé nebodovaly a stále navíc čekají na vstřelený gól. Na půdě úřadujících mistryň inkasovaly čtyři branky.

Svoji premiéru v nejvyšší soutěži absolvovali v domácím prostředí také muži hradecké Slavie. S největším favoritem sehráli více než vyrovnanou partii a těsně prohráli gólem z penalty.

Extraliga žen:
Praga Praha – Slavia Hradec 4:0 (2:0). Slavia Hradec: Šmídová – Oppová, Venclová, Krausová, Raková – Bártová, Smitková, Gančarčíková, Vošahlíková – Chytrá, Rejmanová. Střídaly: Dieneltová, Čermáková.

Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „Úřadující mistryně potvrdily úlohu favoritek a zaslouženě zvítězily. Opět jsme nastoupily s řadou mladých hráček, které si na extraligu zvykají. Je jisté, že se budeme muset obejít bez Adély Žemličkové, která odjela studovat do Francie, dále Kolumpkové a Švenkové (těhotenství), ale nedá se nic dělat. Přes porážku byl náš výkon lepší než v minulém kole proti Hostivaři. Děvčata chválím za nasazení a bojovnost, ale zatím to na bodový zisk nestačí. Věřím, že výkon týmu půjde nahoru."

Extraliga mužů:
Slavia Hradec – Slavia Praha 0:1 (0:0). Slavia Hradec:
Zdeněk – Pařízek, Machút, Vrána, Blažíček – Vojtěšek, Suchý, Ellinger, Rak – Toms, Buchwald. Střídali: Řehák, Krýsl, Pilný, Melzer, Smejkal.

Ladislav Smetana, trenér Slavie Hradec Králové: „S mistrem a největším favoritem letošního ročníku jsme sehráli více než vyrovnanou partii, což platí především o druhé půli. V prvním dějství měli Pražané sice optickou převahu, často se hrálo na naší polovině, ale vypracovali si jedinou vážnější příležitost. Po přestávce jsme hru trochu vysunuli a začali napadat soupeřovu rozehrávku. Ještě za bezbrankového stavu jsme si vypracovali tři gólovky, ale bez efektu. Neuspěli Krýsl, Toms a Ellinger. I tady platilo známé přísloví nedáš – dostaneš. Z nevinné akce fauloval náš brankář v kruhu a z penalty favorit rozhodl. Vzhledem k vývoji zápasu jsme si prohrát nezasloužili, ale na druhou stranu kluci potvrdili, že jsou schopni potrápit i silnější celky."   (js)