V lepším rozpoložení jsou aktuálně Královští sokoli, kteří v nadstavbě vyhráli pět ze šesti zápasů, oproti tomu Tuři pouze dva z pěti. Navíc obě vzájemné střetnutí v základní části ovládl Hradec (venku 97:86, doma 87:79). Na druhou stranu domácí výhodu budou mít tentokrát Svitavští.

Oba celky si v nadstavbě prošly covidovými problémy a karanténou, čerstvější zkušenost s tím mají Tuři. Po opuštění izolace je čeká třetí zápas v sedmi dnech. Nejprve prohráli v Ústí nad Labem o 15 bodů, poté však roznesli Olomoucko na jeho palubovce o 23 bodů. Tento výsledek určitě budí respekt.

Svitavský celek je v tabulce na 3. místě, má o dvě výhry méně než Hradec, ale jeden zápas k dobru. Statistikám vévodí Matěj Svoboda, který průměrně doručuje 14,3 bodů a 5,3 doskoků na utkání. Tury dále táhnou zkušení borci Marko a Slezák, který nasázel v posledním mači 31 bodů. Jinak celý tým dokáže být nebezpečný z tříbodového oblouku.

Královští sokoli, kteří společně s Ústím nad Labem vévodí pořadí nadstavby A2, naposledy premiérově v historii a po mnoha prohraných koncovkách udolali Děčín (81:73). Do jejich sestavy se navíc po šestitýdenní pauze zaviněné především koronavirem vrátil slovenský pivot Pavol Lošonský, TOP skórer týmu (průměr 16 bodů na zápas). Mimo hru je však na delší čas křídelník Jiří Šoula, jenž má zlomený prst na ruce.

„Svitavy mají velmi zkušené družstvo pod taktovkou rozehrávače Marka, který dokáže na sebe navázat obranu a vyhodit míč na velmi dobré střelce jako jsou Svoboda či Slezák. Pokud chceme vyhrát, tak musíme hrát jako první poločas proti Děčínu, kdy jsme si půjčovali balon a hráli rychle dopředu,“ říká Lukáš Rovenský, asistent hradeckého trenéra Lubomíra Peterky.