Královští sokoli jsou ve vyrovnané dolní polovině osmičlenné tabulky pátí, Sluneta jim šlape na záda o příčku zpět. Před reprezentační přestávkou tedy půjde o nesmírně důležitou bitvu tabulkových sousedů.

Oba vzájemné duely letošní sezony Kooperativa NBL vyhráli Hradečtí (venku 72:64, doma 85:73), i tři předešlé, takže Ústí porazili pětkrát za sebou.

Aktuální rozpoložení je ovšem lepší na straně Severočechů, kteří o víkendu zvítězili na pražské Folimance s USK (94:88) a předtím i doma s Kolínem (78:71), zatímco Sokoli v náročném programu poslední dvě utkání (v Opavě a doma s Brnem) nezvládli a selhali v nich především střelecky (36 a 51 vstřelených bodů).

Hradec Králové (v bílém) vs. Brno 51:67
Minule 36, teď 51 vstřelených bodů. Sokoli podruhé za sebou střelecky vybouchli

Pandy táhne americké duo Svejcar – Autrey, které doručuje průměrně 16 a 15 bodů na utkání.

„Zakončíme těžkou zápasovou sérii. Čeká nás zdánlivě jednodušší utkání, ale přitom nejtěžší v tom, že se jedná o potřebné vítězství. Na druhou stranu víme, že se Slunetou umíme vyhrávat. Bude to tedy opět spíš o hlavě, jak se na duel dokáží hráči zkoncentrovat a jak zabojují s únavou. Pak máme více jak týden volna a všechny šrámy se doléčí. Teď ale chceme jednoznačně vyhrát,“ hlásí Lubomír Peterka, kouč Hradce.