Úvodní derby letošního ročníku vyhrály hradecké Sokolky. Ústřední postavou utkání byla nejsledovanější hráčka Darina Mišurová. K vítězství svého družstva v nabité hale ZŠ Komenského přispěla čtyřmi trojkami a hlavně dvaceti body! Studánka s další náloží…

Kara Trutnov – Sokol Hradec Králové 79:81 po prodloužení (9:20, 36:35, 53:54, 73:73). Body: Anderson 19, Záplatová 15, Steffanová 13, Hindráková 12, Vacková 11, Greer 5, Veselá a Muchová 2 – Mišurová 20, Hartigová 19, Stará 17, Rosenbaumová 11, Pochobradská 8, Kuthanová 4, Zavázalová 2. Rozhodčí: Kec, Kapaňa. Fauly: 21:19. Pět osobních chyb: 1:0 (37. Greer). TH: 20/14 – 18/17. Trojky: 3:8.  Diváci: 950.

Derby jako řemen! Prestižní souboj regionálních rivalek nabídl zaplněnému publiku vše, co si mohlo přát. V úvodu měl skvělý nástup hostující Sokol, ještě do pauzy ale stihly domácí hráčky skóre zápasu otočit. Nejvyšší vedení si Kara vypracovala na začátku druhého poločasu (44:38), pak už ale ve vedení byl častěji Hradec „Bylo neuvěřitelné, jaké nevynucené chyby jsme udělali a co jsme dokázali ztratit za míče," láteřil po utkání trutnovský kouč Martin Petrovický.

Jeho svěřenkyně nastoupily bez zraněné Větrovcové, přesto dovedly duel k remíze 73:73. V prodloužení mohly vyhrát oba celky, za vyrovnaného stavu se ale v posledních vteřinách povedl rychlý útok hostujícímu družstvu a Hartigová  po dlouhé přihrávce pod koš derby rozhodla! „Byl to nervózní zápas, vyloženě derby, hodně upracované z obou stran. A přesto, že jsme hráli v oslabené sestavě, dalo se vyhrát. Ale takový ten sport někdy je," doplnil Petrovický.

Hradec šel dvoubodovému zisku naproti a duel zvládla i dlouholetá opora Kary, nejsledovanější hráčka zápasu, Mišurová. Povedený duel rozhodlo úvodní prodloužení nového ročníku.

,,V loňské sezoně jsme šly do prodloužení dvakrát, ale ani jednou z toho nebylo vítězství. Tentokrát to vyšlo a zrovna v derby," netajila radostné pocity hradecká trenérka Romana Ptáčková. Zároveň však přiznala, že vyhrát mohly oba týmy. ,,Nám tam však spadl koš v poslední vteřině, což rozhodlo. Diváci si museli přijít na své. V tomhle zápase viděli vše, co k basketbalu patří. Oba týmy do toho daly hlavně maximální bojovnost, vítězství si velmi ceníme," dodala.

VŠE Praha – BK Pliska Studánka Pardubice 93:66 (28:25, 52:40, 76:46). Body: za domácí nejvíce Johnová 18, Harapesová 17, Lowenthalová 15, Horáková 10 –  Pavlasová 18, Kramperová 12, Jedličková 8,  Bělouhoubková, Onřejová, Dvořáková, E. Chocholoušová 3, Žáková a Dušková po 2.

Další výsledky – 4. kolo: Imos Brno – Strakonice 80:50, VŠ Praha – Valosun 78:69, Slovanka – USK Praha 56:87, DSK Karlín – K. Vary 77:68.

1.    USK Praha         4    4    0    415:214    8
2.    IMOS Brno         4    4    0    314:198    8
3.    Trutnov             4    3    1    335:290    7
4.    Hradec Králové  4    3    1    327:288    7
5.    VŠ Praha            4    3    1    304:274    7
6.    Valosun Brno      4    2    2    342:300    6
7.    DSK Karlín           4    2    2    309:329    6
8.    VŠE Praha          4    1    3    281:331    5