Královští sokoli již nejednou v letošní sezoně ukázali, že umí potrápit kohokoliv. ,,Chceme se držet co nejdéle na dostřel. Pokud se to povede, může se stát cokoliv,“ je přesvědčen hradecký rozehrávač Petr Andres.

První vzájemný duel vyzněl jednoznačně pro Pardubice. V první čtvrtině jste tehdy inkasovali přes čtyřicet bodů. Asi bude potřeba zahodit přehnaný respekt…
Už jsme se trochu otrkali. Přestože se to na výsledcích zatím neprojevuje, troufám si tvrdit, že jsme se herně posunuli. Po příchodu Pavola Lošanského jsme výrazně zlepšili obranu. Od toho se musíme odrazit.

Síla soupeře je zřejmá. I on se ale nevyhnul výpadkům. Nečekaně padl třeba doma s USK. Kde hledat recept na slušný výsledek?
Hlavně je potřeba eliminovat rychlý protiútok a nedovolit jim jednoduché koše.

Vy jste ve středu na Folimance smolně prohráli o jediný bod. Jak to vstřebáváte?
Špatně. Už je to několikátý zápas, který nám utekl v koncovce. Bohužel.

Na výhru určitě bylo, souhlasíte?
Škoda, že tam nepadla trojka Bryce Candy. Jinak by se prodlužovalo. Pořád ale věřím, že se k nám štěstí dříve či později otočí.

Nechybí Hradci vítězná mentalita? Zápas jste měli nadějně rozehraný, ale v rozhodujících chvílích opět nezvládli klíčové momenty…
Schází nám zabijácký instinkt. Kolikrát se můžeme utrhnout, ale střelu neproměníme. Soupeř nás ihned potrestá a dostane se zpět do hry.

Co vzkážete fanouškům?
Moc si vážíme jejich podpory. Jsme nadšeni, kolik jich chodí. Snad se jim v sobotu odměnímě kvalitním výkonem. Těšíme se.