Při mezinárodním Red Bull Tricky Roulette deštenský snowpark ještě nesl název Iguana. Místní pořadatelé vybudovali obří skok, na němž předvedli akrobatické umění špičkoví freerideři. Čest zahraničních jezdců z USA, Skotska, Německa, Slovinska, Slovenska a Polska tehdy zachraňoval bronzový Němec Mathias Kögel, jenž se dokázal vklínit mezi trio českých jezdců. Zvítězil Robin Holub před Pepé Kalenským. Těsně pod stupni vítězů skončil Filip Taraba, který se na místo činu do Deštného vrátil před týdnem, aby zde triumfoval v závodě Flow Nugget Freestyle Battle. Byl to hutný předkrm netrpělivě očekávané mezinárodní freestylové podívané - O'Neill Freeski Soldiers, která se v Deštném uskuteční už pozítří.

Vloni se roztočila hazardní ruleta

Zatímco před rokem si akrobatičtí lyžaři během netradičního závodu vyzkoušeli role hazardních hráčů, v sobotu se promění v šestnáct vojáků (soldiers) a zahájí obranu českého pohraničí. Útočištěm se jim stane deštenský Gravity snowpark, v němž vyrostl nedobytný sněhový bunkr s dvacetimetrovou metrovou střechou. Právě přes ni se freerideři budou vrhat do nelítostných soubojů.

Bunkrem je myšlen obří skok, který vyrostl v Gravity parku i letos. Jeho rozměry jsou opět impozantní. Je vysoký pět metrů. Lavice před ním má délku dvacet metrů – představuje vzdálenost od odrazové hrany po hranu začátku dopadu odvážných akrobatických lyžařů.

O tom, kdo se stane vůdcem bunkru, rozhodne netradiční vyřazovací systém, během něhož se lyžaři pokusí „prostřílet“ do finálového jamu kvarteta nejlepších.

Finále nepochybně bude skutečným vrcholem O'Neill Freeski Soldiers. V něm se jen jeden vyvolený ze čtveřice nejlepších může stát generálem deštenských Soldiers!

Štáb odborníků vybíral ze špičky

Pořadatelé za asistence štábu složeného z odborníků z Freeride.cz, freeskiing.cz a Freeski magazínu pozvali rotu dvanácti špičkových freeriderů, které do konečné šestnáctky doplní čtyři nejlepší jezdci z dopoledního kvalifikačního jamu. Finálová jednotka si rozdělí žold v celkové hodnotě 40 tisíc korun. Už zítra je na programu volný trénink (13.30 – 16.00).