Třetím dějstvím o víkendu pokračovala I. liga házenkářů a ve hře byli všichni tři krajští reprezentanti. V atraktivním derby se potkaly celky Náchoda a jičínské rezervy. V utkání každý chvilku tahal pilku a nakonec se soupeři o body podělili.

Třetí debakl v sezoně si připsali hráči Dvora Králové nad Labem, kteří tentokrát padli rozdílem třinácti branek na palubovce Velké Bystřice.

I. liga mužů, 3. kolo

Náchod – Jičín 27:27 (10:13)

Po čtyřech dnech náchodská hala znovu hostila soupeře z Jičína, tentokrát ale nepřijelo k pohárovému duelu extraligové A mužstvo, nýbrž k mistrovskému duelu prvoligový B tým. I ten dorazil v roli favorita, ačkoliv rozhodně mírnějšího než Kovařík, Matouš, Kastner a spol.

Házenkáři Jičína si zahrají další kolo Českého poháru mužů. Zatím posledním soupeřem jim byl rival z Náchoda.
Náchod v poháru favorita potrápil, po pikantním derby však postupují Jičínští

Však už v prvním poločase byli hosté týmem, který byl častěji ve vedení. Do výraznějšího se ale dostali až těsně před přestávkou, kdy si dokázali vypracovat nadějný náskok tří branek.

Takhle pálí jičínský Petr Drbohlav.Takhle pálí jičínský Petr Drbohlav. V sobotním východočeském derby se trefil dvakrát.Zdroj: Oldřich Dvořák

V nástupu do druhé půle Jičínští odskočili až do stavu 11:16, leč za pouhých deset minut bylo vše jinak, když domácí Metelka s Hrachovým otáčeli skóre až na 23:20! Ještě dvě minuty před koncem domácí vedli 27:25, závěr ale lépe vyšel rivalovi, který byl nakonec hodně rád za remízový výsledek, který mu vyrovnávací trefou zajistil nejlepší střelec utkání Krahulec.

Branky: Metelka 7, Honcharov 5/1, Hrachový 5, Štajnrt a Pinho Valente 3, R. Cvejn 2, P. Černý, Lojda a Felgr 1 – Krahulec 12/3, J. Hájek 6, Doškář, M. Hájek, Bareš a P. Drbohlav 2, Brádler 1. Rozhodčí: A. Beneš, Kubis. Vyloučení: 6:2. Hráno bez karet. Diváci: 150.

Velká Bystřice – Dvůr Králové nad Labem 34:21 (17:11)

Když se v polovině sedmé minuty jako první Dvorák v zápase prosadil střelecky Lukáš Picha, ztráceli už hosté na Hané tři branky. Za stavu 6:3 navíc domácí předvedli šňůru pěti branek v řadě a od té doby bylo hrstce diváků jasno, jakým směrem se bude utkání třetího kola odvíjet.

Ve 43. minutě už vedli Bystřičtí rozdílem deseti branek a rodil se tak třetí debakl Dvora v sezoně. V předchozích soubojích totiž Východočeši padli rozdílem 17 branek na Chodově a o 11 doma s Litovlí. Příležitost vylepšit si reputaci dostanou Dvoráci už tuto sobotu, když ve sportovní hale při ZŠ Strž přivítají soupeře z Vršovic.

Branky: D. Mužík 10/3, Dobeš 7, Haderka 4, Šoustal a Ostrožovič 3, Vodička, Wolf a K. Galia 2, Schaffner 1 – L. Picha 6, J. Groh 5/2, M. Pavelka 3, M. Picha a Kuhn 2, Kamberský, Šíl a J. Všetečka 1. Rozhodčí: M. Valášek, Vychodil. Vyloučení: 5:4. ŽK: 1:2. Diváci: 63.

Další výsledky 3. kola: Litovel – Bohunice 30:27, Šťáhlavy – Vsetín 31:33, Chodov – Zlín 32:26, Vršovice – Bystřice pod Hostýnem 27:24.

Program 4. kola – sobota 16.00: Zlín – Litovel. 17.00: Náchod – Šťáhlavy, Dvůr Králové nad Labem – Vršovice. Neděle 13.00: Jičín B – Bystřice pod Hostýnem. 14.30: Vsetín – Chodov. 16.00: Bohunice – Velká Bystřice.