Vítězem turnaje se stalo mužstvo SK Farad Hradec Králové, které ve finálovém zápase zvítězilo nad celkem Horalů z Krkonoš a oslavilo tak 20. výročí založení klubu. Na třetí příčce se umístili Pohodáři z Hradce Králové, čtvrtý skončil Siemens Praha, pátí byli Vlci Náchod, šestý HC Nyon (Švýcarsko) a sedmý skončil celek VCES Hradec Králové.

Hokejové setkání amatérských týmů Farad Cup na zimním stadionu v Hradci Králové.

Hradečtí kendisté jsou opět nejlepší

Hradec Králové - Zástupci hradeckého oddílu Nozomi Dojo nenechali nikoho na pochybách a na mistrovství České republiky v japonském šermu kendó, konaném v Hradci Králové, ovládli kategorii juniorů, smíšenou i turnaj pětičlenných týmů. Členové hradeckého oddílu získali tři mistrovské tituly ve čtyřech kategoriích. V soutěži juniorů a mužů dokonce obsadili všechny tři medailové pozice. Mezi ženami brali 2. místo. K vítězství v soutěži týmů přidal úspěch i celek Nozomi B, který obsadil 3. příčku. Kendisté z Hradce Králové patří v posledních letech k naprosté špičce v republice, a to potvrdili i nyní, když si rozebrali celkem deset cenných kovů. Mistrovství České republiky se zúčastnil jako čestný host Hisao Horiguchi, 7. dan kendó, který přicestoval z Japonska. V Praze vedl kendó semináře, které předcházely mistrovství republiky, a svoji návštěvu zakončil v Hradci.

Výsledky – junioři: 1. L. Kopiště, 2. L. Havelka, O. Havelka; ženy: 2. P. Štěpánová; open: 1. M. Fritz, 2. P. Štěpán, 3. L. Havelka; týmy: 1. Nozomi dojo A (O. Havelka, L. Havelka, P. Šimek, L. Kopiště, P. Štěpán, M. Fritz), 3. Nozomi Dojo B (V. Eichlerová, N. Eichlerová, J. Lohnický, M. Štefka, P. Štěpánová).

Neslyšící fotbalisté si proti Pražanům s chutí zastříleli

Urbanice, Hradec Králové - Na hřišti v Urbanicích se hrálo utkání 1. kola FSN fotbalové ligy ČR neslyšících mezi SKN Hradec Králové a I. PSKN Praha. Domácí si po kanonádě ve druhém dějství připsali vysokou výhru.

SKN Hradec Králové – I. PSKN Praha 8:1 (1:0). Branky: Milan Novotný ml. 3, Fabišik 2, Hudec, Filipi, vlastní (Várka) – Žmolík. Rozhodčí: Šmolka. ŽK: 0:2. Diváci: 20. Soupiska SKN Hradec: Kolář, Pražák, Rezek, Duchek, Fuka, Chalupa, Luňák, Fišer, Filipi, Fabišík, Hudec, Novotný, Gábor, Zdařil, Kulhánek.

Zdeněk Kaplan, vedoucí oddílu kopané SKN Hradec Králové: „První poločas byl vyrovnaný, ve druhém si Pražené moc šancí nevytvořili a více se dařilo Hradeckým. V rozmezí 50. až 58. minuty se jim podařilo vstřelit tři góly a stejně tak se jim to povedlo mezi 70. a 78. minutou. Nejlepším střelcem se stal Milan Novotný, který zaznamenal hattrick. O zápas se starali tři rozhodčí OFS Hradec Králové za účasti delegáta Daniela Mikuly. Hradečtí nakonec vyhráli vysoko 8:1."

Fotbalisté Sportovního klubu neslyšících Hradec Králové před utkáním s 1. PSKN Praha na hřišti v Urbanicích.