„Kvalifikací prošlo přibližně čtyřicet soutěžících, kteří budou od pátku do soboty soutěžit o titul mistra ČR,“ informovala Pavla Švancerová z Českého krasobruslařského svazu. Soutěžící budou bojovat o nejlepší umístění na Zimním stadionu v Náchodě.

„To, že se mistrovství ČR vrátilo zpět do Náchoda, svědčí o velké spokojenosti účastníků s organizací. A mne to nesmírně těší,“ říká sekretář soutěže František Blaťák.

Oficiální program začal ve čtvrtek navečer v prostorách Městského divadla Dr. Josefa Čížka. Organizátoři soutěže přivítali všechny závodníky, a zároveň se uskutečnilo slavnostní losování pořadí na páteční krátké programy. Ty startovaly povinnými tanci žactva, poté prostor dostaly seniorky v rámci Přeboru České republiky, po nich svou soutěž zahájily juniorky a junioři. Závěrem pátečního programu se staly volné tance, které rozhodnou o mistrovských párech v žákovských kategoriích.

Sobotní dopolední program přinese další tituly. Nejprve si je vybruslí seniorky a po nich pak juniorky. Vrcholem mistrovství ČR by měl být souboj ve volných jízdách v kategorii juniorů. „Jsem velmi rád, že se této soutěže zúčastní i dvě juniorky z Náchoda. Jde o Oluši Gajdošovou a Vendulu Maršíkovou,“ dodal Blaťák.

Mezi juniorkami se představí i Nikola Rychtaříková, Kateřina Fričová a další. V kategorii juniorů pak nebude chybět Matyáš Bělohradský, který má bohaté zkušenosti z účasti na ME v Minsku, Radek Jakubka nebo Daniel Mrázek. „Sobotní odpoledne a neděle 3. února pak budou patřit Velké ceně Náchoda, na které se představí zhruba 130 soutěžících,“ zakončila Pavla Švancerová.

Ilustrační foto
Náchod po třetině zabral a otočil výsledek