Česká futsalová reprezentace se v úterý večer představí v třebešské hale, kde od 19.30 hodin sehraje generálku před startem ME proti Grónsku.

Evropský šampionát hostí od 2. do 13. února srbský Bělehrad. Češi se v základní skupině střetnou s Ázerbájdžánem (5. února) a s Itálií (7. února). Z tříčlenných skupin postoupí do další fáze Eura vždy dva nejlepší celky.

Exotického soupeře z největšího ostrova světa si český výběr zvolil na závěr přípravy záměrně. „Potřebujeme se dostat do pohody. Chtěli jsme hrát s papírově lehčím protivníkem, s nímž si můžeme vyzkoušet přechodové fáze, standardní a herní situace. Grónsko je k tomu ideálním soupeřem. Chceme si vše znovu oživit a zvednout si sebevědomí před mistrovstvím Evropy," uvedl trenér reprezentace Tomáš Neumann.

Přestože Grónsko hrát nikdy neviděl, vzhlíží k němu s respektem. „Mám jen informace, že se jedná o houževnatého soupeře, který je dobře fyzicky a silově vybavený. Určitě neprodá kůži lacino. Spousta lidí se domnívá, že to bude hra kočky s myší, což si vůbec nemyslím. Grónsko v listopadu porazilo Dánsko 5:4, což hovoří za vše," varuje kouč.

Jeden z bratrů Drozdových (v bílém) v týmu královéhradeckých futsalistů.Po neúspěšné prosincové kvalifikaci na MS v Kolumbii se potřebuje český tým zlepšit. K tomu by měl přispět i dnešní duel s exotickým sokem. „Budeme hledat aktuální formu jednotlivých hráčů. Naším úkolem je dát vše znovu dohromady a vrátit se třeba k loňským výkonům, kdy jsme dokázali porazit Ukrajinu a Itálii," přál by si Neumann.

Pro hradecké fanoušky je dobrou zprávou, že byli do reprezentace dodatečně nominováni bratři David a Pavel Drozdovi, kteří hájí barvy Madosu. Jejich souhra je v Chance futsal lize skvělá, čehož si všimli i trenéři národního mužstva.