„Na soutěži jsem se svým devítiletým synem. Pro něj i pro mě to znamená hodně. Karate se věnuje poměrně krátkou dobu. Nedávno udělal červený pásek a zúčastnil se první soutěže, na níž získal zlato. Dnes jsou to pro nás druhé závody. Je nabuzený a já jsem na něj pyšná," řekla Michaela Fridrichová z Brandýska na Kladensku.

Dorazilo na sto zápasníků

Novoročního turnaje pro věkové kategorie od šesti do sedmnácti let všech technických stupňů se v neděli 11. ledna zúčastnila v hradecké malé sportovní hale v Třebši přibližně stovka zápasníků.

Pořádal ho tady SK Karate Spartak Hradec Králové ve spolupráci se Shotokan Karate-Do International Federation Czech Republic (S.K.I.F. CZ). Sportovní klání podpořil také hradecký magistrát.

„Přestože jde o Novoroční turnaj, zas tak pozdě ho neděláme. Tento víkend je první po znovu nastartování sezóny. Děti měly do pátého ledna tréninkové prázdniny. Chtěli jsme, aby se stihly po vánočních svátcích připravit. Dnes jsou na programu zápasy smíšených kategorií. U mladších účastníků soutěže nerozlišujeme dívky a kluky. Důležité je to, jaké předvedou technické dovednosti," dodal za pořadatele Kamil Guzek.

Karatisté přijeli až z Plzně

Většina soutěžících byla z Hradce Králové, nechyběli však ani účastníci z Kladna, Slaného nebo Plzně.

Podrobné výsledky, další informace a fotogalerii naleznete po kliknutí na internetových stránkách www.spartak.cz.

Eva Ženíšková