Můj dům, můj hrad? Toto známé přísloví v semifinálové sérii stolních tenistů mezi týmy DTJ Hradec Králové a El Niňo Praha vůbec neplatí. Všechny čtyři dosavadní zápasy totiž ovládly hostující celky. Naposledy se to podařilo ve středu večer Východočechům, kteří v hlavním městě odvrátili soupeřům mečbol a srovnali na 2:2. V pátek v rozhodujícím pátém duelu budou chtít nepříznivou bilanci domácích týmů zlomit a postoupit do finále.

Extraliga mužů - semifinále play off

4. zápas: SF SKK El Niňo Praha EHW – DTJ Hradec Králové 2:4. Antonín Gavlas – Ľubomír Pištej 3:1 (10, -8, 8, 8), Bai He – Peter Šereda 3:1 (9, 9, -8, 8), Kristián Kobes – Martin Olejník 1:3 (-8, 6, -2, -8), Bai He – Ľubomír Pištej 2:3 (13, -6, -8, 6, -7), Antonín Gavlas – Martin Olejník 0:3 (-6, -9, -8), Kristián Kobes – Peter Šereda 0:3 (-6, -8, -6). Stav série: 2:2.

Martin Lučan, trenér DTJ Hradec: „Utkání pro nás nezačalo šťastně. Obě úvodní dvouhry Lubo i Peter po vyrovnaném průběhu prohráli. Pak nás podržel Martin Olejník, nejprve porazil Kobese a pak po výborném výkonu i Gavlase. Tím zavelel k obratu. Přidali se i Lubo s Peterem a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Jsem rád, že se série vrací do Hradce. Bude to pravé vyvrcholení. Věřím, že v pátek porušíme nepsané pravidlo série a konečně vyhraje domácí tým."

Martin Olejník, hráč DTJ Hradec: „Všechno začalo v utkání s Kobesem. Musím přiznat, že jsem byl hodně nervózní. Prohrávali jsme 0:2 a nebyla to jednoduchá situace. Ale zvládl jsem to. O to lépe se mi pak hrálo s Tondou Gavlasem. Třikrát jsem s ním prohrál, i když naposledy mi utekl z mečbolu. Už jsem si na jeho hru zvyknul a tentokrát to konečně přišlo. I on je jen člověk, avšak dlouho držel El Niňo nad vodou. Doufám, že doma to už zlomíme. El Niňo nás dvakrát překvapilo, hlavně Tonda Gavlas hrál skvěle, klobouk dolů před jeho výkony. Věřím v sílu našeho mužstva, táhneme za jeden provaz. Fanoušci nás podporují, nechceme je zklamat. Myslím si, že i za celou sezonu si zasloužíme, abychom hráli finále."

Rozhodující pátý díl této dramatické semifinálové série se hraje v pátek od 18 hodin v herně na Labském nábřeží. Na vítěze čeká ve finále obhájce titulu Sten marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod.