Desetidenní hokejbalový maraton je v plném proudu. Zápasy v Tipsport areně i v sousední malé hale, bohatý program ve fanzóně a spokojení diváci na úvodním utkání českých hokejbalistů. Ti ve své premiéře na šampionátu přehráli Švýcarsko, kterému vstřelili šest gólů.

Po zahajovacím ceremoniálu se do své mise vrhli čeští reprezentanti. Aktivní nástup potvrdili třemi góly, které vstřelili během pěti minut.

„Vstoupili jsme do zápasu dobře a vedli 3:0 po první třetině. Měli jsme tu dva dny drobného tréninku a to se v utkání zřejmě projevilo. První třetina rozhodla. Byli jsme potom v psychické pohodě a čekali na chyby soupeře. Když vedete 3:0, tak se hraje podstatně lépe," hodnotil úvodní vystoupení českého výběru Jaroslav Pavlík, asistent trenéra.

Češi pak kontrolovali další průběh zápasu a přidali další tři branky. Dvakrát se v úvodním utkání trefil Radim Štěpáník. „Zastříleli jsme si a hlavně jsme neinkasovali. Je to pro nás skvělý výsledek na úvod," uvedl.

„Dva roky jsme se připravovali, abychom do turnaje dobře vstoupili. Je to ovšem jen první krok," zdůraznil kouč Pavlík.

Po včerejším utkání proti Itálii (skončilo po uzávěrce) čeká na české hokejbalisty třetí utkání ve třech dnech. Dnes v 16.30 budou jejich soupeřem hráči USA, kteří v pátečním duelu zdolali Portugalsko 3:1.

Dvě výhry už mají na kontě Slováci, obhájci titulu, kteří shodným výsledkem 3:1 zdolali Indii a Finsko.

MS: Úvodní zápasy českého týmu
Česká republika – Švýcarsko 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Soukup (Štěpáník, Špaček), 11. Pospíšil (Slanec), 13. Štěpáník (Vlasák), 24. Kubeš (Bílý), 29. Benedikt (Bílý), 45. Štěpáník (Švanda). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváků: 3189.

Itálie - Česká republika 0:12 (0:2, 0:4, 0:6)
Branky a nahrávky: 5. Benedikt (Fejfar), 14. Štěpáník (Slanec), 21. Fejfar (Kruček), 25. Březina (Wróbel, Vlasák), 30. Štěpáník, 30. Březina (Wróbel), 31. Bacovský (Benedikt), 32. Soukup, 33. Fejfar (Bílý, Kruček), 36. Fejfar, 43. Bacovský (Kubeš, Bílý), 45. Štěpáník. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:4. Diváků: 2835.
Sestava Česka: Šimara – Kudela, Pospíšil, Benedikt, Dědič, Rejthar, Slanec, Švanda, Vlasák, Barnošák, Bílý, Březina, Fejfar, Hnízdil, Bacovský, Kruček, Kubeš, Lux, Peschout, Soukup, Špaček, Štěpánik, Wróbel.