,,Chtěly jsme vyhrát, ale zpátky to již nevezmeme a musíme koukat před sebe," řekla  křídelnice Tereza Kuthanová před sobotním střetem s VŠ Praha. Lvice hodlají zvítězit a zvednout si sebevědomí. Dnešní duel začíná v hale na Eliščině nábřeží v 16 hodin.

Jak s odstupem pár dní hodnotíte sobotní porážku na Valosunu?
Prohry je hrozná škoda, protože Valosun hrál oslabený o Spragueovou, ale zápas jsme prohrály našimi vlastními chybami. Vůbec se nám zejména v prvním čtvrtině nedařilo v obraně, kde jsme domácím umožnily několik lehkých košů po našich zbytečných ztrátách. Dvanáctibodové manko se pak ukázalo jako rozhodující.

Přesto jste se dokázaly k soupeři výsledkově přiblížit na dva body, co ve čtvrté čtvrtině chybělo k otočení zápasu?
Bohužel jsme se celý zápas nedokázaly dostat do optimálního tempa. Na každý koš jsme se hrozně nadřely, a když už to vypadalo, že bychom se mohly dotáhnout, projevila se i psychická síla soupeře, který si další šňůrou osmi bodů vítězství v klidu pohlídal.

Jaká je nálada v týmu po prohře v důležitém utkání o nasazení do vyřazovacích bojů play off?
Tak nálada samozřejmě není nejlepší. Chtěly jsme vyhrát, abychom ještě mohly bojovat o lepší nasazení do play off. Ten zápas už ale zpátky nevezmeme, tak se soustředíme na další utkání. Pokusíme se zpátky získat jistotu, protože pořád v téhle sezoně není nic ztraceno.

Nepřekvapuje vás, že ze čtvrté příčky v tabulce máte blíž k brněnskému IMOSu než k Valosunu?
Před začátkem sezony by mě to asi překvapilo, ale po tom, co letos Valosun předvádí, se ani není moc čemu divit. Navíc IMOS se spíš soustředí na Euroligu a svou pravou sílu může ukázat až v play off, ale my do toho taky ještě chceme promluvit.

V sobotu vás čeká jedno z příjemných překvapení sezony – tým VŠ Praha. Co říct na jeho adresu?
VŠ spoléhá stejně jako Valosun na mladé hráčky, které doplňuje zkušená Petra Reisingerová. Je to určitě perspektivní tým, a pokud se jim podaří stávající kádr udržet, mohou být v příštích sezonách ještě lepší.

VŠ Praha jste letos dvakrát v těsných koncovkách porazily, co bude na soupeře platit v sobotu?
Myslím si, že většina zápasů je jen o nás. Jestli se přizpůsobíme týmu, se kterým hrajeme, nebo jestli hrajeme naši hru. Pokud budeme dobře bránit a z obrany vyrážet do rychlých protiútoků, máme velkou šanci vyhrát. Hlavně nejít do zápasu s uspokojením, že už jsme je dvakrát porazily.

Na konci února vás čeká finálový turnaj Poháru České pošty. Je pohárová medaile jednou 
z výzev této sezony?
Pohár je ještě daleko. Zatím se soustředíme na nejbližší ligové zápasy, ale každá medaile je určitě motivace a výzva. Český pohár není výjimka a jistě mohu za celý tým říct, že bychom chtěly alespoň vyrovnat pohárový bronz z před dvou let.   (lun)