Průměr talentované pivotky Sokola Hradec Králové činí totiž téměř jedenáct bodů na zápas.

Čekala jste, že se vám osobně bude v premiérové sezoně v ŽBL dařit tak výrazně?
Sama se taky divím. (směje se) Hlavně, aby to pokračovalo a týmu jsem byla co nejvíce prospěšná. Z mé strany o body zase tolik nejde. Jde také o získané míče při obranných či útočných doskocích.

Družstvu se naopak vstup do soutěže příliš nepovedl. Ze čtyř utkání jste třikrát prohrály. Nejvíce určitě mrzí domácí nezdary s Trutnovem a Valosunem…
Mrzí mě především porážka od Valosunu, protože jsme ho porazit mohly. Bohužel jsme zaplatily za zbytečné chyby ve druhé polovině zápasu a náskok soupeře už bohužel nedotáhly.

Lze to přikládat menším zkušenostem mladého hradeckého týmu?
Je pravda, že v lize máme asi nejmladší tým. Nad chybami nesmíme dlouho přemýšlet, protože jakmile ztratíme koncentraci, soupeř toho okamžitě využije k bodové šňůře, jako tomu bylo s Valosunem. Doufám, že naše výkony s každým odehraným zápasem porostou.

Stále ještě můžete hrát za dorost. Prosadit se v ŽBL je však bezpochyby o poznání složitější. V čem spatřujete největší rozdíl?
Mezi ženami je basket mnohem silovější a rychlejší. Člověk se nesmí hlavně bát. Kdybych šla na hřiště s přehnaným respektem, výkon by nestál za nic. Každý zápas v nejvyšší soutěži je obrovskou zkušeností, když to půjde budu hrát samozřejmě ale i za dorostenky.

Kam byste to jednou v basketbale ráda dotáhla? Na svém kontě už máte bronz z ME „18“ a stříbro z ME „16“.
Nejbližším cílem je vybojovat si nominaci na mistrovství světa do 19 let, které se uskuteční v Thajsku.

V sobotu přivítáte Karlovy Vary, dalšího nepříjemného soupeře. Bude z toho konečně první letošní výhra na domácí palubovce?
Myslím, že je v našich silách tohoto soupeře porazit. Snad se to povede. Hlavně, abychom byly zdravotně v pořádku a do zápasu vstoupily s patřičným elánem a nasazením.