Cyklisté královéhradecké stáje PSK Whirlpool-Author mají dobrou formu. Vědět o sobě dali i ve dvou solidně obsazených závodech první kategorie UCI ve Španělsku. V každém z nich obsadil jezdec PSK šestou příčku.

 V prvním podniku, Circuito de Getxo, byl těsně od stupňů vítězů německý závodník v barvách české formace Matthias Friedemann. Do cíle hromadného spurtu finišoval v popředí, ale na „bednu“ to nestačilo. Musel se spokojit se šestým místem. Vyhrál Španěl Fernández.

„Matthias se cítil dobře, takže jsme byli domluveni, že závěr pojedeme na něj. Spurt se podařilo rozjet dobře, ale když jsem Matthiase pustil před sebe, vzal to zbytečně sám moc proti větru a byl až šestý,“ poznamenal se smíšenými pocity pětadvacátý v pořadí Martin Hebík.

Druhý závod, Urkiola Igoera – Subida Urkiola, měl trochu jiný průběh, neboť jezdecké pole přijelo do cíle značně roztrhané. Z vítězství se radoval španělský cyklista Anton. Němec Patrik Sinkewitz z PSK Whirlpool-Author (nedávný vítěz etapového závodu Okolo Saska) finišoval se ztrátou pětadvaceti vteřin na šestém místě. Jeho kolega Martin Mareš byl s více než minutovým mankem čtrnáctý.

Cyklisté PSK se nyní rozdělí na dvě skupiny. První čeká etapový podnik Hors kategorie v Portugalsku. Druhá parta se představí na domácí scéně, zúčastní se čtyřdenního závodu Vysočina Tour.