Dívčí část celorepublikového finále ovládla základka ze Žďáru nad Sázavou.

Nůž máslem se zadrhl

Pardubičtí basketbalisté vstupovali do 3. ročníku Sportovní ligy základních škol jako horký favorit na nejcennější kov. Ve skupině a semifinále papírové předpoklady naplnili. Jediný těžký zápas je čekal až v souboji o zlato. V něm narazili na ZŠ Sirotkova z Brna a v jeho průběhu se jim stala nepoznaná věc. Prohrávali. Houževnatý protivník se jich držel jako klíště až do samotného závěru. Výhra 37:33 tak na rozdíl od těch hladkých byla pořádně vydřená.

„Měli jsme slabší skupinu a na pořádného soupeře jsme narazili až ve finále. Bylo těžší obhájit titul než ho získat poprvé. Jako hráči pořádající školy jsme cítili větší zodpovědnost. Ale jsme už dlouho spolu, takže nás nic nerozhází," okomentoval druhý školní titul ve dvou letech pardubický kapitán Ondřej Kočvara.

Statečné „Polabinky"

V dívčí kategorii reprezentovala východočeský basketbal pardubická škola Npor. Eliáše, Polabiny III. Po postupu ze skupiny jim unikl bronz o jediný koš. Nutno dodat, že tříbodový (36:39). Zatímco chlapci ze Studánky měli jako pořadatel účast na turnaji jistou, tak děvčata z Polabin musela projít kvalifikací.

Seznamte se: SLZŠ
- Sportovní liga základních škol o Pohár ministryně školství je soutěž v sedmi vybraných sportech určená žákům ZŠ nebo rovněž odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií z celé ČR.
- Týmy se mohou zapojit do 7 sportů: atletiky, minifotbalu, basketbalu, florbalu, volejbalu, házené, plavání.
- Kdo je největší hvězdou mezi žáky? Deník a Česká televize hledají nové talenty. Jejich příběhy se před finále objeví v novinách i na obrazovce.
- Pořadatelem akce jsou Asociace školních sportovních klubů ČR, Česká unie sportu a MŠMT.