Běh

Okolo Stračova se poběží už počtvrté: Stalo se tradicí, že ve Stračově na Hradecku se uskuteční jeden z otevíracích podniků běžecké sezony. Silniční závod Okolo Stračova je letos naplánován na sobotu 18. března od 10.30 hodin, půjde o 4. ročník. Pořadatelé připravují kromě tradiční trati na 10 kilometrů nově i závod na 5 kilometrů. Info: M. Janata (tel.: 776 570 771, e-mail: janatam@seznam.cz).

Hokej

EXTRALIGA JUNIORŮ
41. kolo: Mountfield HK – Olomouc 5:2 (0:0, 2:1, 3:1). Branky a nahrávky HK: 25. Hofman (Hnik), 34. D. Matouš (Hidveghy), 48. Hofman (Hnik), 52. Dvořák (Hofman), 53. D. Matouš (F. Moník, Hidveghy). HK: Bartozel – Hroudný, Kynčl, Havránek, Brádler, Šalda, J. Moník, Bureš – D. Matouš, Dufek, Hnik, J. Dvořák, F. Moník, Hofman, Šimůnek, Řepík, Hidveghy, Chalupa, Hejna.

42. kolo: Mountfield HK – Zlín 4:5 (2:2, 1:2, 1:1). Branky a nahrávky HK: 15. D. Matouš (F. Moník, Hidveghy), 15. Řepík (Matějček), 26. Hofman (Hnik), 54. Chalupa (Šimůnek, Matějček). HK: Bartozel – Hroudný, Kynčl, Brádler, J. Moník, Lier, Bureš – D. Matouš, Matějček, Hnik, F. Moník, Hofman, Šimůnek, Řepík, Hidveghy, Chalupa.

EXTRALIGA STARŠÍHO DOROSTU - nadstavba skupina A
44. kolo: Třinec – Mountfield HK 1:2 po samostatných nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1). Branky a nahrávky HK: 13. Pažourek (Jirásek), rozhodující samostatný nájezd Mašín. HK: Dvořák – Muška, Martinec, Gaspar, Voňka, Pohl, Kukla – Šedivý, Mašín, Pažourek, Matouš, Havelec, Jirásek, Jakubec, Štohanzl, Hašek, Maršík.

Lyžování

Smutná a Pedersen vyhráli jubilejní Jizerskou padesátku: Česká běžkyně na lyžích Kateřina Smutná vyhrála jubilejní 50. ročník Jizerské padesátky.
Švédskou soupeřku Brittu Johanssonovou-Norgrenovou porazila o 10,5 sekundy a v seriálu dálkových běhů Ski Classics si připsala pátý triumf za sebou. Mezi muži zvítězil Nor Morten Eide Pedersen před krajanem a obhájcem loňského prvenství Petterem Eliassenem, Stanislav Řezáč dojel s bezmála pětiminutovou ztrátou na třináctém místě.
„Byl to neuvěřitelný závod, jako před těmi dvěma lety. Diváci mě hnali dopředu, moc jim za to děkuju. Jelo se mi strašně dobře, ale posledních pět kilometrů jsem si opravdu hrábla na dno," řekla vítězná Kateřina Smutná.