Cyklistika: Stříbro Kulhavého

Cairns - Biker Jaroslav Kulhavý skončil na mistrovství světa v cross country v australském Cairns druhý. Před rodákem z Ústí nad Orlicí zvítězil suverén sezony Švýcar Nino Schurter, jenž zkompletoval zlatý hattrick. „Spokojený jsem jen částečně, chtěl jsem ho porazit,“ řekl Kulhavý, olympijský vítěz z Londýna.

Tenis: Siniaková na titul nedosáhla

New York - Hradecká rodačka Kateřina Siniaková s Lucií Hradeckou na grandslamový titul na US Open ve čtyřhře nedosáhly. Ve finále prohrály s favorizovaným párem Martina Hingisová ze Švýcarska a Chan Yung-jan z Tchaj-wanu 3:6, 2:6. Ženskou dvouhru vyhrála nečekaně Sloane Stephensonová, která v americkém finále porazila Madison Keysovou hladce 6:3, 6:0.

Dostihy: Power Zar vítězem

Pardubice - Poslední kvalifikaci na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou vyhrál Power Zar svěřenec Josefa Váni, kterého vedl Sertash Ferhanov. Podmínky pro start ve Velké pardubické má splněno 32 koní, z toho dvacet už figuruje na přihláškách. Další musí na případnou dohlášku počkat do 21. září.

Házená: Jičínští trápili silné Zubří

Jičín - Házenkáři Ronalu Jičín začali nový ročník extraligy smolnou porážkou. Po výborném výkonu doma podlehli o jediný gól silnému Zubřím 23:24. „Je to škoda, toto utkání by si zasloužilo remízu. Byl to první zápas v sezóně, takže zde byla spousta chyb, ale během zápasu jsme se dostali do hry, s Dominikem Čurdou jsme získali větší tempo v zápase, bylo tam nasazení i energie,“ řekl jičínský trenér Petr Mašát.

Futsal: V Chrudimi začali stylově

Chrudim, Vysoké Mýto - Futsalisté Chrudimi vstoupili do nového ligového ročníku hladkou výhrou 5:1 nad Jeseníkem. Era-Pack měl duel úvodního kola odložený a v zápase druhého kola nepřipustil překvapení. Druhý východočeský zástupce v nejvyšší soutěži prohrál stejným rozdílem na Slavii.
„Zápas jsme měli pod kontrolou, kromě některých momentů, kdy jsme ztratili koncentraci. Důležitý pro nás byl zisk tří bodů a vyzkoušení útočných variant z tréninků v praxi,“ uvedl chrudimský kouč Felipe Conde.
Vysokomýtský Nejzbach odjížděl z Prahy zklamán. „Ze začátku jsme předvedli příliš ustrašený výkon. V prvním poločase jsme se ještě drželi dobře, ale po našich dvou chybách jsme Slavii pustili do vedení 2:1. Chtěli jsme ještě vydržet a ke konci se pokusit vyrovnat, nebo zápas otočit, ale zase po naší chybě jsme inkasovali. Pak už jsme to zbytečně otevřeli a dostávali góly. Držel nás brankář Libor Gerčák, ale my jsme byli směrem dopředu bezzubí, nedokázali jsme nic proměnit a dostat se do hry,“ uvedl mýtský hráč Petr Vladyka.