Velká pardubická je jenom jedna, stejně jako je pouze jeden závod Gladiator Race na trati legendárního dostihového závodiště. V sobotu 2. prosince se o tom můžete přesvědčit na vlastní kůži. Pořadatelům z hradeckého sdružení Sportvisio se po roce opět podařilo domluvit na spolupráci s Dostihovým spolkem a unikátní prostor se tak otevře vyznavačům překážkových běhů.

Závod Gladiator Race na dostihovém závodišti v Pardubicích.Závod Gladiator Race na dostihovém závodišti v Pardubicích.Zdroj: pořadateléJisté je, že to bude zážitek, který bude stát za to a je jedno, zda se přijdete jenom podívat, nebo najdete dostatek odvahy a postavíte se na startovní čáru.

Celý závodní program proběhne pod záštitou náměstka primátora Pardubic Jakuba Rychteckého. Kromě hlavního závodu na 6900 metrů, rámcově kopírujícího trať Velké pardubické s více než třiceti překážkami, zahrnuje i noční závod a závod pro děti.

Unikátní prostředí světoznámého dostihu Velká pardubická jsou kulisy, do kterých se opět vrací legendární edice překážkové série Gladiator Race. Rozhodně to nebude tuctový závod, už jen proto, že tu není jediný metr zpevněného povrchu, překonává se oranice, jsou tu těžké pasáže z kurzu dostihu a navíc jedinečné „gladiátorské“ překážky. Tuhle kombinaci prostě jinde nenajdete. A že je tento závod mezi běžci populární, dokládá i velké množství registrací.

Závod Gladiator Race na dostihovém závodišti v Pardubicích.Závod Gladiator Race na dostihovém závodišti v Pardubicích.Zdroj: pořadatelé

Pro návštěvníky je i tentokrát připraven bohatý doprovodný program v podobě tradiční warm-up zóny, tejpovacího a regeneračního stanu, soutěží pro nejmenší. Součástí budou i partnerské prodejní akce.

GLADIATOR RACE: Jedná se o běžecké závody plné speciálních překážek. Jsou náročné samy o sobě a vyžadují odvahu, sílu, rychlost i vytrvalost, stejně jako vlastnosti antických gladiátorů.
Motto zní: „Ne vždy vyhraješ, ne vždy budeš úspěšný, ale vždy musíš porazit a překonat sám sebe. A jen když přijmeš tuto výzvu znovu a znovu, tak se vydáš na cestu, která tě změní.“