Judista Pavel Petřikov se vrátil z MS v Astaně. Člen hradeckého JC v kategorii do 60 kg vypadl ve 2. kole. V kazašské metropoli nejprve porazil Kypřana Kelpise, poté ale nestačil na Mongola Tsendochira (19 let). Do olympijské kvalifikace si připsal 72 bodů a stále se drží na příčkách, které zaručují start na OH.

„Je to škoda skončit takhle brzy, chtěl jsem víc," řekl trochu zklamaně 29letý judista.

„Do Astany jsme odlétali po vydařené přípravě. Myslím, že Páčovi nechyběla pověstná forma. Také čtyřhodinový posun i shazování váhy zvládl. Úvodní utkání měl pod kontrolou a zaslouženě vyhrál. V dalším kole stál v cestě juniorský vicemistr světa. Začátek zápasu byl v naší režii a soupeř dostal trest. Poté však Páča ustoupil od agresivního způsobu boje a vyčkával, což se stalo osudným, neboť Tsendochir využil jeho zaváhání a bylo vymalováno. Byla to velká škoda, protože 9. místo bylo reálné. Prohráli jsme jen jedno utkání, nikoliv boj o olympiádu v Riu. I díky jednomu vítěznému duelu se Páča posunul do středu kvalifikace na dostřel konkurentům, kteří vypadli v 1. kole," řekl otec a trenér Pavel Petřikov starší.

Do konce roku jeho svěřence čekají ještě čtyři turnaje světového okruhu, na nichž bude usilovat o další body do olympijského žebříčku.