Pro současnou hráčku slovenských Piešťan to bude již třetí velká mezinárodní akce, poprvé však s daleko větší zodpovědností za tým. „Těším se na novou roli a nechci se za nic schovávat," má před světově sledovanou událostí jasno hbitá hráčka.

Loňskou sezonu jste odehrála ve slovenských Piešťanech. Panuje spokojenost s touto volbou angažmá?
Dlouho jsem před rokem v létě čekala na angažmá, pak přišla nabídka z Piešťan. Byla jsem přímo nadšená z toho angažmá. Tým a celá organizace fungují na výbornou. Jsem moc ráda, že mohu i následující sezonu hrát právě v Piešťanech.

Vaše výkony dostaly ocenění v podobě nominace do přípravy na mistrovství světa v Turecku. Jaká byla příprava s reprezentačním týmem?
Byla dlouhá, odpovídající důležitosti akce a samozřejmě také náročná. V národním týmu máme dobrou partu, a tak se to celé snášelo celkem dobře. Navíc se nám dařilo v přípravných zápasech, měly jsme dobrou bilanci, takže to hodnotím pozitivně.

Byla jste nervózní s blížícím se zveřejněním závěrečné nominace českého výběru?
Neřekla bych, že jsem byla úplně nervózní. Samozřejmě nějaké napětí tam bylo, to neříkám. Já se snažila ve všech trénincích a zápasech odvádět maximum. Rozhodně jsem šťastná, že jsem se dostala do závěrečné nominace, a že budu na své další velké mezinárodní akci.

Cítíte třeba již větší zodpovědnost za tým než na posledním mistrovství Evropy ve Francii?
To rozhodně. V týmu již není Veronika Bortelová, a tak rozehrávka zůstala na nás mladých. Vůbec se nechci nějaké zodpovědnosti zříkat a schovávat se. Věřím, že to zvládneme a turnaj bude pro nás úspěšný.

Jak moc důležitý je pro tým návrat kapitánky Evy Vítečkové?
To je klíčový moment. Eva vynechala minulé mistrovství Evropy, protože si potřebovala už taky chvíli v létě odpočinout. Slíbila, že se vrátí na mistrovství světa, což také splnila. Ona je pro nás strašně důležitá. Když člověk neví, co s míčem, tak najde Evu a ona už něco vymyslí. No a většinou to končí košem.   (lun)