Před týdnem jste získal na mistrovství Slovenska tři bronzové medaile (ve dvouhře, čtyřhře a smíšené čtyřhře). Jak hodnotíte tento šampionát?
Získal jsem tři bronzové medaile, takže to hodnotím dobře. Snad mě jen trochu mrzí prohra v semifinále dvouhry s Wangem. Za stavu 3:3 jsem v rozhodujícím sedmém setu neproměnil dva mečboly. Soupeř toho využil a postoupil do finále, kde vyhrál hladce 4:0 na sety. Škoda, mohlo to pro mne dopadnout ještě lépe. Na druhou stranu Wang je však nesmírně kvalitní hráč, který působí v německé Bundeslize, takže se rozhodně nemám za co stydět. Trápil jsem ho až do konce a při troše štěstí jsem mohl do finále proniknout já. Přesto mám celkově z tohoto šampionátu pozitivní dojem, dobře jsem si zahrál.

S týmem DTJ Hradec Králové jste ovládli základní část extraligy. Bylo to prvenství zasloužené?
Domnívám se, že ano. Prakticky od začátku soutěže jsme byli na prvním místě. Všichni tři hráči jsme předváděli vyrovnané výkony. Když se někomu třeba trochu nedařilo, tak další dva tým podrželi. Vyhráli jsme tedy zaslouženě, ale rozhodovat se bude až ve vyřazovacích bojích. Zatím máme jen dobou výchozí pozici, to ještě nic neznamená. Play off je vždycky loterie, neboť jde o krátkodobější soutěž a rozhodovat bude především momentální forma jednotlivých týmů a hráčů.

Semifinále play off rozehrajete až za tři týdny. Jak se budete do té doby připravovat?
Budu se samozřejmě poctivě připravovat, půjde přece o vrchol sezony. Snad jen dnes večer v sobotu) to trochu znehodnotím, jelikož mám naplánovanou oslavu třicátých narozenin. (zasměje se) Pak už ale zase budu pilně trénovat. Než začne naše semifinále, tak máme ještě dost času, abychom se na to mohli co nejlépe připravit. To může být trochu výhoda. Věřím, že se nám podaří forma načasovat.

Budete se zaměřovat i na čtyřhru, která by v případě nerozhodného stavu 3:3 rozhodovala?
To nevím. Určitě si ji vyzkoušíme, ale nějak zvlášť se na ni připravovat nebudeme. Martin Olejník trénuje jinde než my, tak to nebude tak jednoduché, abychom si nacvičili všechny možné varianty. Spíše se budeme připravovat každý individuálně. Základem k úspěchu budou přece jenom dvouhry. Na druhou stranu už jsem odehrál několik čtyřher s Ľubo Pištejem, takže tam nějaká souhra určitě je.

Koho byste si do semifinále přál?
(usměje se) Přál bych si jednoznačně Havířov, ale myslím si, že to moc reálné není. Spíše si myslím, že budeme hrát s Hustopečemi. Ať tak či onak, musíme se na to řádně připravit, abychom uspěli a postoupili do finále.

Kdo je podle vás v současnosti největším kandidátem na titul?
Věřím, že to budeme i my. Určitě silný bude Havlíčkův Brod. Je však úplně jedno, kdo je favoritem na papíře, rozhodovat se bude až v samotných zápasech. Každopádně doufám, že se podaří vyhrát nám.

Coby vítěz základní části budete pasováni do role favorita, přijímáte ji?
My jsme tuto roli přijali i před základní částí, takže to pro nás nebude nic nového. Možná se s námi bude počítat, ale my se budeme snažit žádný tlak si na sebe nepřipouštět, abychom mohli v zápasech předvést svoje maximum.