"Cítím z toho radost, jako kdyby to opravdu bylo zlato," přiznala v cíli do kamer České televize.

V nadsázce by se dalo říci, že věčně usměvavou snowboardistku obral o zlatou medaili tvůrce olympijského oblečení.

"Zjistili jsme, že uvnitř je ta bunda zbarvená do bronzova. Minule byla víc zlatá. To jen tak pro upřesnění, proč bronz," smála se.

Medaile z olympijského závodu má pro ni o to větší cenu, že neprožívá úplně nejpovedenější sezonu.

"Před čtyřmi lety jsem do toho vlítla po hlavě a ještě netušila, jak je náročné držet se na špičce celou dobu a výsledek pak zopakovat. Dochází mi také, že se ohromně zvedla konkurence. Elitní desítka je narvaná, holky jsou o hodně lepší a už kvalifikace byla úplně jinde, než v Soči. Třetí místo je naprosto úžasné, jsem pořád ve třech nejlepších na světě," neskrývala nadšení.

Finálová jízda byla hodně dramatická. Eva Samková do ní nastoupila s kamerou na helmě a v první polovině trati jela na posledním šestém místě. "Asi věděli, že to budu točit hezky všechno zezadu," culila se. "Během jízdy jsem si říkala, že to je nic moc. Lépe jsem jela v semifinále, finále nebylo tak čisté," dodala.

O medaili se rozhodovalo v závěrečných metrech, cílovou lajnu proťala čtyřiadvacetiletá rodačka z Vrchlabí v pádu a pár vteřin nevěděla, jestli je to třetí nebo čtvrté místo.

"Snažila jsem se strkat prkno dopředu, ale nějak mi to nevyšlo a spadla jsem. Do finálové rovinky jsem si věřila a narvala to, co to šlo. V cíli jsem dlouho nevěděla, jestli tam u mého jména nepřeskočí čtyřka, ale jsem ráda, že zůstala trojka," přibližuje rozhodující chvíle závodu.

Jaký je rozdíl mezi Evou Samkovou ze Soči a nyní z Pchjongčchangu? "Jsem starší, sentimentálnější a více si to užívám. Nahoře na startu jsem si říkala, jak je skvělé, že jsem na olympiádě. Snowboard je krásný sport a doufám, že všichni viděli, jaká je to zábava. Je to dřina, ale ohromně zábavná," rozplývala se nyní již dvojnásobná olympijská medailistka.