Dvaatřicetiletý závodník ovládl čtvrteční kritérium suverénním závěrečným spurtem, v němž porazil druhého Andiho Bajce (Amplatz BMC) a třetího Hermana Dahla (Sparebanken Sör).

„Minulý rok mi to tady nevyšlo, ale teď jsem vyhrál, navíc v hradeckých barvách, což je pro mě super. Kluci z týmu mi pomohli, sjížděli úniky, chodili do nástupů. Já vsadil vše na jednu kartu – na závěrečný spurt a vyšlo to," řekl v cíli bývalý mistr světa v omniu Alois Kaňkovský.

Peloton čítal celkem 123 závodníků, na startu se sešla silná mezinárodní konkurence.

První etapu vyhrál opět Kaňkovský…
Hradec Králové - V pátek se v Třebechovicích od Orebem jela první etapa třídílného podniku East Bohemia Tour, který je zařazen do 2. kategorie UCI (Mezinárodní cyklistické unie) v rámci série Europe Tour. V cíli byl nejrychlejší opět Alois Kaňkovský (Whirpool Author). V sobotu závod pokračuje v Hořicích a závěrečná třetí etapa, která jezdce zavede do Orlických hor, je na programu v neděli. Start i cíl je v Opočně.

Výsledky 50. ročníku Elkov Velké ceny města Hradec Králové: 1. Kaňkovský (Whirlpool Author Hradec Králové), 2. Bajc (Amplatz BMC), 3. Dahl (Sparebanken Sör), 4. Baška (AWT Greenway), 5. Hačecký (Dukla Praha), 7. Sokolov (Lokosphinx), 8. Roeinaas (Sparebanken), 9. Boubal (CK Příbram Fany Gastro), 10. Šipoš (SKC TUFO Prostějov), … 34. Polnický, 35. Bucháček, 36. Hunal (vš. Whirlpool Author Hradec Králové).