Velmi zajímavý finiš se očekává v posledním sedmém kole RMS CZ Openu, ve vedení je po šestém kole pětice hráčů z Ukrajiny, Lotyšska a Kazachstánu, kteří získali pět bodů ze šesti partií.

Řešitelskou soutěž nesoucí název Aquacentrum Pardubice Open ovládl Danila Pavlov, také na druhém místě skončil ruský šachista, a to Aleksej Popov, bronzovou příčku obsadil Martynas Limontas z Litvy. Mistrem České republiky se stal Miloslav Vanka.

Čtvrteční menu

Šachy:
Pardubický kraj Open – otevřené MČR v rapidu (9.00), Služby města Pardubic – rapid turnaj pro hráče s ELO do 2100 b. (9.00), Kontax Open – rapid turnaj pro hráče s ELO do 1700 b. (9.00). Vše ČSOB Pojišťovna ARENA).

Vyvrcholil také čtyřiadvacetihodinový maraton v bleskovém šachu Bulinský, Vávra & Partners Open. Jeho základní části se zúčastnilo 74 hráčů, do finálové části se kvalifikovalo 33 účastníků. Vítězem se stal ukrajinský mezinárodní mistr Li Min Peng před obrovským překvapením stříbrným a také novým mistrem republiky Karlem Kratochvílem.

Otevřené MČR se konalo taktéž ve Fischerových šachách. První pozici obsadil Vojtěch Plát, na druhém místě skončil polský šachista Piotr Piesik a na třetí pozici se umístil Pavel Blatný.

Už je tady… Trojnásobný vítěz hlavního velmistrovského turnaje Sergej Movsesjan dorazil do Pardubic. S manželkou Julií se zúčastnili NSS.cz Openu - bleskového turnaje dvojic. Ve velmi vyrovnaném turnaji byla nad síly tohoto páru dvojice Gasperin - Mirzoev.