„Lvice" tak úspěšně vykročily k historickému postupu do finále. K tomu potřebují ještě dvě výhry. Středeční duel Východočešky rozhodly po přestávce. Série bude pokračovat v Nymburku, kde se druhý duel hraje v sobotu.

Ženská liga – semifinále play off, 1. zápas: Hradec Králové – Nymburk 90:64 (23:16, 40:35, 64:50). Nejvíce bodů: Kuthanová 17, Pochobradská 17, Křížová 17, Lichtarovičová 14 – Rolleová 22, Mišurová 11. Stav série: 1:0.

Basketbalistky Trutnova v 1. semifinále mistra nezaskočily: USK si zatrénoval na Euroligu

Trutnov - Porážkou vstoupily basketbalistky trutnovské Kary do semifinálové série Ženské ligy. V úterním podvečeru podlehly na palubovce USK ZVVZ Praha 53:92.

Trutnov šel do úvodního semifinále jen tři dny po dokonání postupu přes brněnský Valosun. Na týmu se tak musela projevit únava z pětizápasové série, v níž Kara přehrála třetí nejlepší kolektiv základní části.

Pro obhájce trofeje a jasného kandidáta na další titul byl úterní duel generálkou na finálový turnaj Euroligy žen, který od zítřka hostí právě Praha a pro domácí tým půjde o velký basketbalový svátek.

Favorit ŽBL podle očekávání proměnil první semifinálový zápas ve své jasné vítězství, když si dostatečný náskok vytvořil již v úvodním poločase.

„Přesto jsem rád, že jsme odehráli slušný zápas. Rozdíl je sice velký, ale protože zápasy s Valosunem nás stály hodně sil, dali jsme na hřišti prostor více hráčkám, které ve čtvrtfinále ani třeba nezasáhly do hry," 
řekl po utkání trutnovský kouč Jozef Rešetár.

„V prvním poločase jsme ztratili dost míčů, druhý už byl z naší strany lepší, ale kvalita USK je samozřejmě velká a je potřeba to respektovat," dodal Rešetár.

Druhý duel hostí příští středu trutnovská hala (18.30).