Cyklisté elitní české stáje Elkov Author mají momentálně měsíční distanc v závodech na mezinárodní scéně (od 4. května do 3. června) a to kvůli dopingovému prohřešku svých dvou již bývalých jezdců Michala Brázdy a Jana Kováře.

V podnicích Českého poháru však tato stopka neplatí a tak se kontinentální tým z Hradce Králové zúčastnil třetího dílu ČP, který se jel v Rokycanech.

A dařilo se mu znamenitě, neboť si opět připsal nejcennější vavřín. Postaral se o to kdo jiný než skvělý zkušený spurtér Alois Kaňkovský.

Umístění jezdců Elkov Author
ČP Rokycany: 1. Alois Kaňkovský, 4. Pawel Cieslik (Pol.), 12. Jiří Šorm, 15. Pavel Camrda, 17. Vojtěch Hačecký, 19. Jiří Polnický, 35. Tomáš Bucháček, 40. Josef Černý, 47. Martin Hunal.

Bývalý dráhař tak zkompletoval vítězný hattrick v dosavadních třech odjetých pohárových dílech. Předtím se totiž radoval z prvenství i v obou předchozích závodech, kterými byly „Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš" a „Na kole regionem Kyjovské Slovácko".

Závod Mezinárodní trofej Rokycan se jel tradičně na krátkém šestikilometrovém okruhu, který zhruba stohlavé startovní pole absolvovalo šestadvacetkrát. Peloton byl po většinu času pohromadě a tak se rozhodovalo až v závěru, přestože jezdci královéhradecké formace se snažili balík několikrát roztrhat.

„Nakonec jsme tak znovu vsadili na můj spurt, který vyšel. Mrzí mě, že se nám nepodařilo nadělit pole, aby mohl vyhrát i někdo další z našich kluků. Jinak náš tým pracoval tradičně skvěle," uvedl Alois Kaňkovský, který ani na Plzeňsku nenašel přemožitele a dojel si pro další vítězství. V první desítce ho doplnil čtvrtým místem oddílový parťák Polák Pawel Cieslik.