Oddíl vodního póla TJ Slavia Hradec Králové tak vrací svému městu jeho podporu a zároveň se stará o budoucí generaci, která doplní v minulosti úspěšná ligová družstva dospělých.

Zvláště dramatické chvíle nastaly v utkání žákyň s loňskými vítězkami přeboru - Fezkem Strakonice. V první půli utkání se nemohly slávistky najít a kupily chyby, kterých šikovné soupeřky využily. Ujaly se vedení o čtyři branky. Před koncem třetí čtvrtiny však Gümplová zavelela k obratu a snížila na 2:5, aby po zahájení poslední části oživila naděje na vyrovnání brankou na 3:5. To však přišlo až v poslední minutě, kdy Komárková dvěma brankami srovnala skóre. Do konce chybělo osm vteřin, když se domácí hráčky zmocnily míče a mohly si vzít time out. Z něho rezultovala šťastná střela Pavlíkové, a tak slávistky udržely svou neporazitelnost. Čekají je ještě dva turnaje - v Plzni a ve Strakonicích, ve kterých jim k titulu stačí s Fezkem jednou neprohrát.

Ani v turnaji chlapců nepocítili hradečtí dorostenci hořkost porážky, čímž potvrdili vedoucí postavení v čele tabulky, které téměř s jistotou znamená postup. Ani jim se však nevyhnuly dramatické chvíle. V polovině třetí čtvrtiny utkání s Kometou Brno vedli chlapci Slavie již 7:3. Tento stav se nelíbil trenérovi Brna, který za své projevy nelibosti dostal červenou kartu. Ta znamená automatické vykázání z prostoru hřiště do hlediště. Ani to mu však nestačilo. Pokračoval dál v urážkách rozhodčích, kteří proto ukončili utkání.
Výsledek určí hrací komise. Lze však předpokládat, že přiřkne kontumační výhru 6:0 Slavii, která se ničím neprovinila. I bez tohoto výsledku obsazuje nadějné čelo tabulky. Zbývá však sehrát ještě jeden turnaj právě v Brně.

II. TURNAJ FINÁLE PŘEBORU ČESKÉ REUPUBLIKY ŽÁKYŇ
Slavia Hradec – STEPP Praha 5:1 (1:0, 3:0, 1:0, 0:1). Branky Hradce: Gümplová 2, Jašková, Komárková, Plačková.
Slavia Hradec – Fezko Strakonice 6:5 (1:1, 0:3, 1:1, 4:0). Branky Hradce: Komárková 3, Gümplová 2, Pavlíková.
Slavia Hradec – KVS Plzeň 16:2 (3:0, 4:2, 6:0, 3:0). Branky Hradce: Součková 5, Berkovcová 3, Gümplová 2, Komárková, Pavlíková, Ellingerová, Plačková, Brzáková.

Další výsledky: Fezko Strakonice – STEPP Praha 13:6, Fezko Strakonice – KVS Plzeň 11:2, STEPP Praha – KVS Plzeň 11:2.
Sestava Slavie Hradec Králové: Šmahelová – Součková (celkem 5 branek), Šmahelová, Jašková (1), Komárková (5), Pavlíková (2), Gümplová (6), Ellingerová (1), Šrámková, Plačková (2), Brzáková (1), Hájková, Berkovcová (3).
Tabulka po 2. turnaji

IV. TURNAJ POHÁRU ČSVP DOROSTENCŮ
Slavia Hradec – KVP Přerov 10:5 (3:3, 2:0, 3:1, 2:1). Branky Hradce: Kubáni 4, Ambrož 2, Erbs 2, Hansl, Batěk.
Slavia Hradec – TJ Tábor 22:5 (5:1, 3:1, 7:0, 7:3). Branky Hradce: Erbs 6, Ambrož 6, Kubáni 5, Hansl 3, Batěk.
Slavia Hradec – UP Olomouc 21:11 (7:2, 6:4, 5:3, 3:2). Branky Hradce: Ambrož 6, Hansl 5, Erbs 4, Moc, Kubáni, Zámečník.
Slavia Hradec – Kometa Brno nedohráno za stavu 7:3 (v čase 4:43 třetí čtvrtiny rozhodčí ukončili utkání; dohra u zeleného stolu STK).
Další zápasy: UP Olomouc – TJ Tábor 9:8, Kometa Brno – TJ Tábor 13:4, Kometa Brno - KVP Přerov 9:5, KVP Přerov - UP Olomouc 19:2, Kometa Brno – UP Olomouc 14:1, KVP Přerov – TJ Tábor 10:4

Sestava Slavie Hradec Králové: Zámečník (celkem 1 branka), Provazník – Špalek, Hansl (9), Hase, Pekárek, Gümpl, Batěk (2), Moc (1), Erbs (12), Hájek, Ambrož (14), Kubáni (10). (vbk)