Dalo by se říct, že už tradičně v prosinci přichází na řadu ligové utkání hradeckých mužů s přesahem do běžného života, kdy klub nachází organizace, pro které uspořádá sbírku v rámci vstupného a sám přispěje částkou na podporu dané organizace.

Letos se duel projektu Pomáháme volejbalem uskuteční již tento pátek 1. prosince od 19 hodin, kdy Východočeši přivítají v hale TJ Slavia Hradec Králové v Orlické kotlině družstvo Kolína.

Charitativní duel Slavia Hradec Králové - Kolín se hraje v pátek.Charitativní duel Slavia Hradec Králové - Kolín se hraje v pátek.Zdroj: oddíl„Jsme velmi rádi, že se nám tradici charitativních zápasů daří držet už třetí sezonu. Vždy je dobré si připomenout, že jsou na světě i důležitější věci než sport, zvlášť v předvánočním období. Náš tým je připraven opět navýšit vybranou částku z týmové pokladny. Velmi si vážím toho, že hráči jsou ochotní z pokut vybíraných pozorným týmovým pokladníkem každoročně přispět na dobrou věc,“ říká před pátečním utkáním hradecký trenér Jan Kulhánek.

Tentokrát se oddíl z města pod Bílou věží rozhodl podpořit speciální Mateřskou školu Slunečnice Hradec Králové. Ta zajišťuje komplexní výchovně-vzdělávací péči dětem se speciálními vzdělávacími potřebami různého typu a stupně, včetně kombinovaných vad. Děti do zařízení docházejí pouze na doporučení pediatrů a jiných odborných lékařů, SPC, PPP.

MŠ Slunečnice je určena pro děti se všemi stupni mentálního postižení, s kombinovanými vadami, autismem, poruchou autistického spektra (PAS), narušenou komunikační schopností, případně s jiným typem postižení.

V zápase si to po sportovní stránce rozdají vedoucí tým prvoligové skupiny B s nováčkem soutěže, který je v sedmičlenné tabulce poslední. Přesto se očekává vyrovnaný boj o každý míč, neboť Kolín má ve svém kádru především mladíčky včetně mládežnických reprezentantů.

Český pohár mužů: Slavia Hradec Králové - Fatra Zlín
Velkolepý obrat! Hradec vyřadil dalšího soka z extraligy a je už ve čtvrtfinále

Hradečtí volejbalisté zažívají skvělou sezonu obohacenou již o dvě senzace, když stále postupují Chance Českým pohárem mužů. Po předpokládaném postupu z kvalifikace se jim podařilo porazit extraligové týmy Příbrami a Zlína, díky čemuž slaví historický postup do čtvrtfinále pohárové soutěže. Kromě toho vévodí tabulce I. ligy a vyhlíží druhou část sezony, kde se v šestičlenné skupině porvou o co nejlepší pozici pro play-off.

„Střetnutí s Kolínem se hraje za již rozhodnutého stavu v tabulce základní části, nikdy však nevnímám žádný zápas jako zbytečný. Naopak, je to pro nás poslední příprava před nadstavbovou částí, která začíná hned příští víkend. I hráči bojují o své místo na hřišti. Věřím proto, že i tuto herní příležitost plně využijeme,“ podotýká kouč Slavie Kulhánek.

Charitativní duel Slavia Hradec Králové - Kolín se hraje v pátek.Charitativní duel Slavia Hradec Králové - Kolín se hraje v pátek.Zdroj: oddíl

Matěj Klimeš