Turnaje se zúčastní čtyřiadvacet nejlepších týmů z České republiky včetně domácích hráčů TJ Slavia Hradec Králové, kteří jsou vítězi posledního ročníku ČP.

Účast přislíbili primátor Zdeněk Fink, člen Rady města Vladimír Springer a ředitel společnosti Tepelné hospodářství Jiří Seidler. Turnaje se zúčastní také předseda Českého volejbalového svazu Zdeněk Haník, svazový trenér chlapců ČVS Jiří Zach či předseda Okresního volejbalového svazu Hradec Králové František Pluhař.

V pátek dopoledne je na programu fyzické testování všech zúčastněných hráčů. Od 14 hodin proběhne slavnostní zahájení. V 15.30 hodin se rozehrají základní skupiny. Turnaj bude pokračovat i po celé oba víkendové dny. Vybraná utkání z turnaje budou přenášena na serveru tvcom.cz.

Na sobotu od 11.30 hodin je připravena doplňková soutěž nahrávačů, které se zúčastní hráči deseti nejlepších týmů. Program bude obohacen vystoupením taneční formace A-teamu Hradec Králové. V neděli se uskuteční boje o medaile a o celkové umístění.

Slavnostní zakončení, pro které se chystá překvapení v podobě návštěvy bývalého reprezentačního smečaře a pětinásobného mistra ČR Jiřího Popelky, se plánuje na nedělních 14.45 hodin.