Město Hradec Králové reprezentovala trojice družstev Slavia A, Slavia B a Malšovice. Slávistické béčko i Malšovice prohrály všechna svá utkání a do poháru se nekvalifikovaly. „Áčko“ Slavie jednoznačně vyhrálo svoji skupinu. Postupně porazilo Beskydy, Ústí nad Orlicí a Jihlavu shodně 2:0.
V nejdůležitějším zápase o první a druhou osmičku Hradečtí vyhráli první set nad Českou Lípou těsně 27:25. Ve druhém setu však soupeře podcenili a prohráli. Ve třetím tým České Lípy začal hodně chybovat, zvláště v útoku, a vítězství věnoval Hradci. Slavia tak 12. a 13. prosince bude hrát elitní skupinu v Novém Jičíně.

Na zápolení, které mladé hradecké volejbalisty čeká tento víkend, se slávisté pod vedením Jakuba Lejska a Petra Hory připravují pečlivými tréninky čtyřikrát týdně. Zbývající dva hradecké týmy účinkují v krajském přeboru žáků.

Jakub Lejsek, trenér Sportovního střediska TJ Slavia Hradec Králové:
,,V základní skupině jsme měli velice slabé soupeře, což se nám málem stalo osudným v posledním zápase s Českou Lípou. Ve druhém setu jsme často špatně bránili na síti a nedařilo se nám v útočné fázi. Naopak soupeři se dařilo bodově uhrát většinu míčů. Nejlepším hráčem týmu byl již tradičně kapitán David Střeleček, hráč nastupující v kategorii kadetů a juniorů a člen širšího kádru reprezentace České republiky.“

Tým sportovního střediska TJ Slavia Hradec Králové reprezentovali:
trenéři Jakub Lejsek a Petr Hora; hráči Ondřej Kodym, Jiří Szabo, Petr Hora ml. Michal Barnet, Matěj Peřina, Tomáš Kunc a David Střeleček.

Výsledky Slavie Hradec:
Beskydy 2:0, Ústí nad Orlicí 2:0, Jihlava 2:0, Česká Lípa 2:1 (o první osmičku).

Výsledky Slavie Hradec B:
ČZU Praha 0:2, Plzeň 0:2, Svitavy 0:2, Tuchlovice 1:2 (o třetí osmičku).

Výsledky Malšovic:
Ústí nad Labem 0:2, Česká Lípa 0:2, Ústí nad Orlicí 1:2 (o třetí osmičku), Beskydy 1:2 (o třetí osmičku). (jl)