Podle papírových předpokladů se zatím vyvíjejí obě semifinálové série play off nejvyšší domácí soutěže basketbalistek. Hradecké „lvice" prohrály také druhé utkání s Nymburkem. Stejně tak dopadla i trutnovská Kara proti obhájci prvenství USK Praha.

Semifinále play off

2. zápas: Sokol ZVU Strojírny Hradec Králové - DSK Basketball Nymburk 49:69 (4:15, 24:36, 38:57) - stav série: 0:2.

„Ze začátku bylo utkání nervózní, první koš padl asi až po třech minutách. My jsme zamrzli ve střelbě, která se nám nedařila. Za první čtvrtinu jsme dali čtyři body. Myslím si, že to dalo ráz celému zápasu. Prohrávali jsme pak asi 21:6, což bylo v tomto duelu zřejmě klíčové," podotkl Miroslav Volejník, asistent hradecké trenérky Romany Ptáčkové.

„Nymburk hrál fantasticky obranu, bylo to úplně jiné družstvo než v pondělí. Dá se říct, že mu navíc vycházelo téměř vše. Vedle výborné obrany nás hostující hráčky přeskákaly, měly dvakrát více doskoků než my a hlavně byly o hodně lepší v útočné činnosti," hledal Volejník příčiny porážky.

Středočešky tentokrát trochu změnily základní pětku, v níž nastoupily obě nejvyšší hráčky. A přineslo to ovoce. „Na doskoku jsme na ně neměli, Nymburk měl prakticky všechny míče. Má hodně vysoké hráčky a to rozhoduje. Přitom v pondělí jsme byli lepší na doskoku, ale ve čtvrtek to bylo naopak. Opravdu jsme neměli šanci," uzavřel asistent „lvic".

Třetí zápas série je na programu v sobotu od 14 hodin na palubovce Nymburka.

2. zápas: BK Kara Trutnov - ZVVZ USK Praha 51:96 (14:29, 22:45, 34:71) - stav série: 0:2.

Z jednoho pohledu příprava na bitvy o ligový bronz, na straně druhé zápasový trénink před finálovým turnajem Euroligy.  I tak lze brát semifinálovou řež mezi basketbalistkami Trutnova a jednoznačným kandidátem na titul, týmem ZVVZ USK Praha.

Také ve druhém duelu série pražský tým dominoval. Ale pozor, vůbec poprvé v play off se jeho soupeř ubránil stovce! „Jestli jsme ubránili stovku nebo neubránili, na to se nedívám. Spíš mi jde o to, že jsme znovu v některých případech měli malou dušičku a přílišný respekt k soupeři," prohlásil pár minut po utkání trenér Kary Trutnov Jozef Rešetár.

Jeho tým předvedl několik dobrých akcí, přesto trenér čekal víc. „Ano, jsou to zápasy, v nichž jeden tým je velký favorit a de facto o nic nejde. Přesto bych si od děvčat představoval větší nasazení a bojovnost v osobních soubojích, protože už je to příprava na zápasy o bronz," dodal Rešetár.

Třetí zápas této série se hraje v sobotu od 18 hodin v Praze.