Na šampionátu se prosadila i Nikola Zdráhalová, která ve víceboji obsadila deváté místo.

Je to zvláštní rovnice. Ale v případě Karolíny Erbanové součin čtyři krát dvě se opravdu rovná jedna. „Já jsem matiku nikdy neměla ráda, ale s tímhle výsledkem jsem naprosto spokojená," smála se čtyřiadvacetiletá rodačka z Vrchlabí.

V Nizozemsku totiž obsadila v jednotlivých závodech na 500 a 1000 metrů vždy druhé místo a v součtu čtyř jízd porazila domácí Jorien ter Morsovou o devět setin sekundy. Bronz získala Olga Fatkulinová z Ruska. „Mistryně Evropy, to je krásné. Budu se z toho muset trochu oklepat. Je to úžasné a musím přiznat, že jsem v takovém snu," řekla Erbanová, která si dosyta užila pocity na stupních vítězů. „Dříve jsem sledovala, když tam byla Martina, a teď jsem to byla já. Bylo to nádherné," radovala se reprezentační kolegyně Martiny Sáblíkové.

Ta už v sobotu získala svoji desátou evropskou medaili. Ve víceboji nestačila pouze na domácí Ireen Wüstovou. „Říkala jsem, že bych si chtěla odvézt medaili a domů si ji vezu, takže šampionát hodnotím pozitivně," netajila Sáblíková.

Třetí do party spokojených je Nikola Zdráhalová. Po loňském třináctém místě se poprvé probojovala do elitní desítky: „Mistrovství hodnotím kladně. Vůbec jsem nečekala, že bych mohla být do desátého místa."   (kal)