LIBOR PAVLIŠTA, tým Třemka, III. liga (Sašova divize):

Jak dlouho AVL hrajete?
Jako tým Třemka se nyní v Hradci účastníme již sedmého ročníku AVL. Sezonu 2005/2006 jsme začínali ve druhé lize, protože tehdy byly jen  dvě ligy. Jestli si dobře pamatuji, tak jsme si stále drželi střední  příčky úspěšnosti. O dva roky později se mladší část týmu rozhodla trhnout  a založila vlastní tým Asijská želva, kterému se moc nedařilo, a  následující ročník se opět připojili k základnímu týmu Třemka. Po rozšíření  AVL o třetí ligu jsme byli nasazeni mezi favority poslední ligy, ale  předpoklady jsme nepotvrdili. Proto stále setrváváme ve třetí lize.

Proč hrajete amatérskou ligu?
Zpočátku  jsme hráli okresní přebor mužů i žen, který se konal pouze na jaře a na  podzim. V létě se dají najít nějaké turnaje, ale v zimě jich moc nebývá,  alespoň ne v našem okolí, proto pro nás byla AVL fajn příležitost. Také určitě stojí za zdůraznění systém, kterým se AVL hraje. Přijedeme a hrajeme minimálně tři zápasy. V okresní soutěži jsme někam daleko vyjeli, třeba prohráli jeden zápas, a zas jeli štreku domů.

Jak vznikl název vašeho týmu?
To není těžké uhodnout. Třemka je zkrácenina našeho domácího města Třemošnice, kde jsme se dali dohromady a seznámili. A když se fandí, tak se rozhodně lépe křičí „Třemka!“ než „Třemošnice!“

Co je nejsilnější stránka týmu?
Myslím, že letos je to tím, že  hrajeme v sedmi. V přeneseném slova smyslu. Tím sedmým hráčem je psychika či  morálka, která je strašně důležitá, a kterou se nám daří,  až na nějaké drobnosti, udržovat. Jsme motivovaní, chceme bojovat i o ztracený balon. To je to nejdůležitější. Také jsme letos dost zapracovali na soudržnosti týmu a máme i nový pokřik.

Jaké jsou vaše volejbalové úspěchy?
Mnohé zkušenosti a práce s míčem se nám začínají vracet až poslední dobou,  kdy se nám podařilo například vyhrát Vánoční turnaj a také Sašovu divizi. Jako kapitán věřím, že to dotáhneme do  úspěšného konce a postoupíme do druhé ligy.

VERONIKA SVOBODOVÁ, tým Brutus, III. liga:

Jak dlouho AVL hrajete?
AVL hrajeme letos prvním rokem a zatím jsme i pár zápasů dokázali vyhrát.

Proč hrajete amatérskou ligu?
Volejbal jsme začali hrát až kolem pětatřiceti let, takže všemožně doháníme to, co jsme dříve zameškali. A neskutečně moc nás to baví.

Jak vznikl název vašeho týmu?
Název vznikl jednoduše, neboť většina týmu zbožňuje rakovnickou rock and rollovou skupinu Brutus.Takže my děláme reklamu jim a naopak. Jen s tím rozdílem, že oni spolu hrají skoro dvaačtyřicet let, my asi tak tři.

Co je nejsilnější stránka týmu?
Za zázrak považuji už jen to, že po všech těch „zatím“ prohrách, to pořád zkoušíme dál. A také to, že ještě doma fungujeme, neboť v týmu máme dva páry. A to potom na hřišti jiskří o to víc. Ale hlavně, že pak jdeme spolu na pivo a vedeme nekonečné teoretické rozumy o naší hře.

Jaké jsou vaše volejbalové úspěchy?
Úspěch je pro nás radost ze hry, občas nějaký signál, a že našim dětem už nemusíme tak často odpovídat na otázky „Jak to, že jste zase prohráli?"