Palec nahoru

Jaroslav Soukup
BIATLON - sprint na 10 km: 3. místo

Názor Deníku: Předminulé léto se těžce zranil při pádu z kola, složitě se vracel, ale nikdy to nevzdal. Teď je Jaroslav Soukup historicky prvním českým olympijským medailistou v biatlonu. V útrobách areálu Laura mu tekly po tvářích slzy, kruh se uzavřel.

Ondřej Moravec
BIATLON - sprint na 10 km: 8. místo

Názor Deníku: Super běh, parádní střelba. Konečné umístění? 8. místo. Patnáct vteřin mu chybělo ke zlatu. „Se dvěma nulami bych asi chtěl být trochu někde jinde,"naříkal. Dnes může být všechno jinak. Do čtyřpoložkové stíhačky jde ze skvělé pozice.

Eva Vrabcová-Nývltová
BĚH 
NA LYŽÍCH - skiatlon na 15 km: 11. místo

Názor Deníku: Snový úvod! V drsné konkurenci se procpala těsně za elitní desítku. Od Turína a triumfu Kateřiny Neumannové je to suverénně nejlepší umístění české běžkyně. V závěrečné třicítce se od ní dají čekat velké věci. Zaútočí na desítku.

Neutrální

Veronika Vítková
BIATLON - sprint na 7,5 km: 16. místo

Názor Deníku: Z druhé střelecké položky odjížděla na nadějném 6. místě, ale v posledním kole jí došly síly a pohoršila si o deset míst. Na medaili jí v cíli chybělo třiadvacet vteřin. Běžecky na tom není příliš dobře,  v závěrečném okruhu zaběhla až 44. čas, celkově 26.

Michal Šlesingr
BIATLON - sprint na 10 km: 31. místo

Názor Deníku: První položka jedna chyba, druhá čistá. Výsledek? Průměrný. „Psychicky mě  srazila chyba vleže. V tréninku jsem dával všechno čistě," nechápal „Boušek". Ztráta 1:18 minuty ho ale nediskvalifikuje před dnešní stíhačkou. Tak pojď!

Palec dolů

Jiří Magál
BĚH 
NA LYŽÍCH - skiatlon na 30 km: 44. místo

Názor Deníku: Svoji poslední olympiádu v kariéře nezačal dobře. Kdyby na trati zabloudil, možná by udělal líp. Umístění v páté desítce a ztráta přes čtyři a půl minuty na vítězného Colognu moc optimisticky nevyhlíží. Snad se dostaví zlepšení.

Klára Moravcová
BĚH 
NA LYŽÍCH - skiatlon na 15 km: 58. místo

Názor Deníku: Premiéra na Hrách jí nevyšla. Specialistka na dálkové běhy ztratila na vítěznou Norku Björgenovou víc než šest minut. „Nesrovnala jsem se s podmínkami na trati a  s nadmořskou výškou." Vrcholem pro ni bude závěrečná třicítka.

Sní svoji přilbu?

Poznámka Pavla Krále:

Ten to teda zpackal! O kom je řeč? Komentátor České televize Jiří Hölzel se po čase opět vyznamenal.

Fanoušci hradeckého hokeje musí brát jeho sobotní výrok o snězení vlastní lyžařské přilby jako pořádné zadostiučinění. Není to tak dávno, co se tento pán v podzimním hokejovém přenosu z Pardubic ironicky navezl do hradeckých řad a východočeské derby komentoval jakoby v Pardubicích hrály České Budějovice. Od šéfa dostal zákonitě po čumáku a teď je v další bryndě.

Jeho slova po jízdě Nikoly Sudové si bude celý národ určitě dlouho pamatovat. I laikovi muselo být  skoro jasné, že česká boulařka do bojů o olympijské medaile neprojde. Expert ČT byl však jiného názoru a neuváženou hláškou si pořádně zavařil. Jsem jenom zvědav, jestli si dá helmu s hranolkami nebo s rýží, do které se dostal jen on sám.

Co řekl Jiří Hölzel po jízdě Nikoly Sudové:
,,Jestli tohle nebude stačit, sním vlastní lyžařskou přilbu."