Biatlon

O víkendu se jedou sprinterské závody. Recept na úspěch je velmi lehký. Přesná a rychlá střelba, k tomu rychlý běh. Jede se za umělého osvětlení, za velkého mrazu. S tím se závodníci musí vyrovnat. Česká reprezentace vyslala do sobotního sprintu žen kvarteto, z něhož se nejvíce při absenci Gabriely Koukalové čekalo od Veroniky Vítkové. A právem - dojela třetí! Na individuální medaili dosáhla poprvé, právě při první možnosti, kdy se to mohlo změnit. Kromě toho letos už dvakrát dosáhla ve sprintu na bronz, takže to přišlo do třetice na olympiádě.

Hodně napjatá atmosféra u televizních obrazovek bude panovat také v neděli, kdy se v areálu poprvé představí muži. Trojlístek, který se objeví na startu s jistotou, je Ondřej Moravec, Michal Šlesingr a Michal Krčmář. Pokud bude chtít někdo z nich atakovat desítku a případně medailové pozice, musí předvést stoprocentní výkon. Nejvíce si tým slibuje od Ondřeje Moravce.

Běh na lyžích

Na korejskou premiéru se těšila Karolína Grohová, která v sobotu měla jet skiatlon žen na 2 x 7,5 km, ale nakonec se tak nestalo.

Rychlobruslení

Vedle v sobotu "bramborové" Martiny Sáblíkové se do závodění zapojila další talentovaná Východočeška. V sobotním klání na 3 km byla na startu také Nikola Zdráhalová. Rodačka ze Dvora Králové nad Labem se při své olympijské premiéře představila ve druhé rozjížďce společně s Číňankou Liou Ťing. V konečném účtování skončila patnáctá.