Byly to obrovské nervy, ovšem jak v hradecké sokolovně, tak v Králově poli se v sobotu večer křepčilo podle východočeských not.

Zatímco basketbalistky Hradce potvrdily roli favorita, když s odřenýma ušima přetlačily pražskou Slavii, trutnovská Kara vyřadila třetí nejlepší tým základní části, což budí velký respekt. Zvlášť, když svěřenkyně kouče Rešetára musely v rozhodujícím pátém duelu vyhrát na palubovce svého soka.

Čtvrtfinále play off - 5. zápasy:

Hradec Králové – Slavia Praha 55:42. Konečný stav série: 3:2.

V sérii platilo „můj dům – můj hrad". Všech pět zápasů vyhrál tým, který nastoupil v domácím prostředí. Potvrdilo se to i v sobotním pátém duelu v Hradci. Znovu byla plná hala a „lvice" hnalo za postupem na šest stovek fanoušků. Atmosféra byla tedy opět vynikající. I to byl možná jeden z rozhodujících faktorů.

Jinak hráčky obou celků svazovala značná nervozita, což je při pohledu na výsledek patrné. Dohromady totiž nepadlo ani sto bodů. Definitivní rozuzlení přinesla až závěrečná čtvrtina.

„Jsme strašně rádi, že se nám podařilo vyhrát. Utkání bylo oboustranně dost nervózní a k vidění byla více bojovnost než basketbalová krása. Procento střelby bylo celkově nízké, což je z výsledku patrné. My jsme nevyužili spoustu dobrých pozic, moc se nám nedařila ani střelba z tříbodové hranice. Ovšem soupeř měl úplně stejné problémy a tak byl pátý zápas dlouho vyrovnaný. Nám se podařilo Slavii utéct až ke konci," uvedl Miroslav Volejník, asistent hradecké trenérky a prezident klubu.

Nyní se však „lvice" již soustředí na semifinálovou sérii s Nymburkem. Ten je ve skvělé formě, což prokázal ve čtvrtfinále, v němž smetl několikanásobného mistra Imos Brno 3:0 na zápasy.

Valosun Brno – Kara Trutnov 73:78. Konečný stav série: 2:3.

Také druhá čtvrtfinálová partie s východočeskou stopou dospěla až k rozhodujícímu pátému duelu. Do posledního dějství si oba soupeři drželi úspěšnost na domácí palubovce, nakonec ale Kara toto pravidlo dokázala přetrhnout. Hodně tomu napomohl skvělý úvod. Vždyť v polovině první čtvrtiny vedli hosté 18:3!

„Právě na ten začátek jsme se hodně soustředili. Zaplaťpánbůh nám vyšel. Tím jsme se uklidnili a nabírali jsme stále větší náskok," pochvaloval si start do utkání trutnovský lodivod Jozef Rešetár.

Celý první poločas Kara na hřišti dominovala, po pauze ale přišly problémy. Vidina vítězství, nervozita, ale také únava se podepsaly na komplikacích. Domácí hráčky se navíc vzepřely osudu a v závěru dokázaly ztrátu stáhnout na pouhopouhé dva body! Více jim ale srdnatě bojující Trutnov nedovolil. „Jsem rád, že jsme to zvládli a náš úzký kádr ten závěr ustál díky dobré fyzické přípravě," ulevil si po zápase Rešetár.

Jeho svěřenkyně nyní čeká semifinále s největším favoritem na titul. USK Praha v cestě za další mistrovskou trofejí těžko někdo zastaví, duely s ním budou pro podkrkonošský kolektiv nejen odměnou, ale i přípravou na následnou sérii o bronzové medaile.

První zápasy semifinále – úterý 18.00: ZVVZ USK Praha – BK Kara Trutnov; středa 18.30: TJ Sokol Hradec Králové – Basketball Nymburk.